Autosuv.sk

Novinky SUV

Maserati Grecale odhalené pred premiérou

Menší súrodenec modelu Levante bude poriadne ostrý. Výkonom si trúfne na nemeckú elitu.
Maserati Grecale odhalené pred premiérou Maserati

O necelé dva týždne oficiálne spoznáme nové Maserati Grecale. Vzhľad konkurenta pre BMW X3 či Porsche Macan nám už dnes odhalili fotografie z instagramového účtu Wilco Blok. Ukázali nám prednú časť s typickou prednou maskou Maserati a vznášajúcim sa trojzubcom. Podobnosť s väčším súrodencom Levante je zrejmá aj z fotografie bočnej časti.

Pôvodne malo byť Grecale predstavené minulý rok v novembri. Dôvodom pre posunutie predstavenia na marec 2022 bol oficiálne nedostatok čipov. Grecale sa svojou veľkosťou môže porovnávať s Alfou Romeo Stelvio. Od Stelvia si požičia aj množstvo komponentov, ale neplatí to pre motory.

Vrcholná verzia Grecale s označením Trofeo dostane benzínový trojliter V6 z Maserati MC20. Pod kapotou MC20 produkuje šesťvalec výkon 463 kW, v prípade Grecale by nás neprekvapilo prípadné zníženie výkonu. Pre skrotenie výkonu dostane Trofeo silnejšie brzdy, väčšie kolesá a športovejší podvozok.

K dispozícii budú určite aj slabšie elektrifikované benzínové jednotky a na trh príde aj elektrická verzia Folgore. Novinka bude schádzať z liniek talianskeho závodu Cassino po boku Alfy Romeo Stelvio.

Tagy

Pokračovať v čítaní