Autosuv.sk

Novinky SUV

Maskovaný crossover Cupra Born sa ukazuje na oficiálnych fotografiách

Cupra zverejnila fotky a video zo zimného testovania svojho elektrického crossoveru.
Maskovaný crossover Cupra Born sa ukazuje na oficiálnych fotografiách

Predstavenie výkonného crossoveru Cupra Born sa pomaly blíži. Španielska značka, patriaca pod Seat, medzitým zverejnila zábery maskovaného modelu poćas zimných testov. V záverečnej fáze najazdil nový model 30 000 km na chladnom severe pri -30°C.

Inžinieri pritom strávili posledené dva roky na zamrznutom jazere s rozlohou 6 km2 neďaleko polárneho kruhu. Vo finálnej fáze testovania sa sústredili okrem jazdných testov a skúšania rôznych nastavení podvozka aj na vyladenie klimatizácie. Aj pri -30°C má poskytnúť plný komfort v kabíne okamžite. 

Viac ako 4 000 km od svojho vývojového centra v Martorell (Barcelona) si konštruktéri pomáhali pri výrobe nových častí klimatizácie napríklad 3D tlačiarňami. Výsledkom má byť okrem iného mimoriadne tichá klimatizácia.

Celkovo absolvoval nový elektrický crossover Born tisícky rôznych testov. Oficiálne predstavenie sa uskutoční začiatkom mája a Cupra je zatiaľ na technické detaily skúpa. Vieme akurát, že elektromobil zrýchli na 100 km/h v priebehu 2,9 s a bude poháňať všetky štyri kolesá.

Predchodcom sériového modelu bola pôvodne štúdia Seatu s názvom el-Born. V porovnaní s Cuprou išlo o civilnejšie auto s výkonom 150 kW a so zrýchlením na 100 km/h v priebehu 7,5 s. Batéria s kapacitou 62 kWh umožňovala teoretický dojazd 420 km. Vo finále sa určite dočkáme viacerých verzií s rôznym výkonom a s rôznym dojazdom. Viac sa dozvieme v máji.

 

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní