Autosuv.sk

Novinky SUV

Mazda chystá pre Európu nové SUV CX-60 s plug in hybridom

Nový model dostane nový benzínový šesťvalec, ale aj naftový motor. Mazda nám však najskôr predstaví plug in hybridnú verziu.
Mazda chystá pre Európu nové SUV CX-60 s plug in hybridom Mazda

Na európsky trh mieri nová Mazda CX-60. Pôjde o SUV s dvoma radmi sedadiel, ktoré bude nositeľom nových technológií, konkrétne nových pohonných jednotiek. Okrem naftového motora Skyactiv-D s mild hybridnou technikou sa totiž spoľahne aj na novú generáciu šesťvalcového motora Skyactiv-X s technológiou "sviečkou kontrolovaného kompresného spaľovania".

Ako prvú však Mazda ukáže svetu plug in hybridnú verziu, ktorá kombinuje benzínový štvorvalec s objemom 2,5 l a elektromotor. Celkový výkon hybridnej sústavy bude 300 k. Viac oficiálnych informácií k plug in hybridu zatiaľ Japonci neprezradili. Nepoznáme dojazd, umiestnenie elektromotora, a ani to, či bude s pohonom všetkých kolies.

Oficiálna premiéra Mazdy CX-60 sa uskutoční 8. marca. V priebehu dvoch rokov plánuje japonská automobilka uviesť v Európe aj ďalší nový model CX-80. Pôjde o SUV s tromi radmi sedadiel, ktoré si požičia techniku od CX-60. Okrem toho pripravuje pre USA ďalšie modely CX-70 a CX-80. Už pred pár dňami pritom začala v USA z liniek schádzať nová Mazda CX-50.

 

Tagy

Pokračovať v čítaní