Autosuv.sk

Novinky SUV

Mazda MX-30 dostane rýchlejšie nabíjanie a lepší zvuk

Nabíjací čas sa skráti približne o 10 minút a k dispozícii bude už aj nabíjanie trojfázovou nabíjačkou s výkonom 11 kW.
Mazda MX-30 dostane rýchlejšie nabíjanie a lepší zvuk

V júli príde na európsky trh mierne vylepšená elektrická Mazda MX-30. Nejde o facelift, iba o zmeny súvisiace s príchodom Mazdy MX-30 modelového roku 2022. Medzi tie menej zaujímavé novinky patrí rozšírenie ponuky o nový vzhľad interiéru s názvom Urban expression.

Dominuje mu čierna farba oživená šedými a bielymi prvkami. Centrálna konzola a madlá dverí sú z tmavohnedého korku. Ponuku rozšíili aj nové farebné kombinácie exteriéru. Za názvom Zircon Sand sa skrýva prírodná béžová farba, inšpirovaná zirkónovým pieskom. Druhou novou farbou je čierna Jet Black, kombinovaná s čiernou strechou a striebornými stĺpikmi. Okrem toho je po novom červený lak Soul Red Crystal dostupný aj v kombinácii s čiernou strechou.

Podstatnejšie vylepšenia sa dotýkajú nabíjania. Mazdu MX-30 možno nabíjať aj trojfázovou nabíjačkou s výkonom 11 kW. Výkon nabíjania pri použití jednosmerného prúdu stúpol na 40 až 50 kW, čo zrýchlilo nabitie na 80 % kapacity o 10 minút na 26 minút.

Vylepšený je aj umelý zvuk vo vnútri vozidla. Aj doteraz bol zvuk prispôsobený momentálnemu krútiacemu momentu, aby vodič aj prostredníctvom neho lepšie vnímal jazdu. Teraz ho inžinieri Mazdy ešte upravili, aby bol podobný iným zvukom, ktoré počujete počas jazdy, ako sú kolesá a hluk vetra.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní