Autosuv.sk

Novinky SUV

Mazda ukázala nové SUV CX-90

Model je určený pre Ameriku, ale neskôr sa dočkáme aj európskeho modelu CX-80.
Mazda ukázala nové SUV CX-90

Mazda oficiálne predstavila svoj nový model CX-90. Veľké SUV s tromi radmi sedadiel je určené pre americký trh a do Európy sa nedostane. V pláne je však aj druhé SUV s tromi radmi sedadiel, navrhnuté práve pre Európu. Model CX-80 k nám príde o niečo neskôr, ale časť techniky a niektoré riešenia bude mať s americkým modelom podobné.

Pravdepodobne sa to bude týkať plug in hybridného pohonu e-Skyactiv PHEV. Veď nakoniec ho využíva aj menšia "európska Mazda" CX-60. Základom je benzínový štvorvalec s objemom 2,5 l. Celkový výkon systému je 240 kW a krútiaci moment dosahuje 500 Nm. Táto verzia s pohonom všetkých kolies ma batériu s kapacitou 17,8 kWh. So zatiaľ oficiálne nepotvrdeným elektrickým dojazdom niekde na úrovni 60 km nebude patriť k rekordérom.

Zaujímavejšou alternatívou bude v USA benzínový prepĺňaný šesťvalec e-Skyactiv G 3,3 s výkonom 253 kW. Súčasťou pohonnej jednotky bude aj malý elektromotor, uložený medzi spaľovacím motorom a prevodovkou. Nepôjde o výkonný elektromotor, ale v malých rýchlostiach umožní elektrickú jazdu. Obe pohonné jednotky - plug in hybridná aj benzínová spolupracujú s 8-stupňovou automatickou prevodovkou a poháňajú všetky štyri kolesá.

Okrem pohonu sme spoznali v rámci premiéry vzhľad interiéru aj exteriéru. Stále však nepoznáme všetky technické údaje a rovnako ani priestorové pomery vo vnútri vozidla. Špeciálne nás zaujíma pohodlie v treťom rade sedadiel. Tak isto konfigurácia sedadiel sa môže meniť. Na fotografii vyššie je napríklad verzia s usporiadaním 2+2+2.

Mazda si detaily zatiaľ necháva pre seba a prezradí ich spolu s cenou s blížiacim sa začiatkom predaja.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní