Autosuv.sk

Novinky SUV

Mazda vylepšila SUV CX-5. V slovenskom cenníku chýbajú naftové verzie

Model CX-5 dostal väčší displej a rýchlejší infotainment. Mazda sľubuje aj lepšie reakcie vozidla na plynový pedál.
Mazda vylepšila SUV CX-5. V slovenskom cenníku chýbajú naftové verzie Mazda

Mazda Motor Europe tento týždeň zverejnila tlačovú správu o SUV CX-5 modelového roku 2021. S príchodom modelového roku prináša niekoľko noviniek. Na pohľad viditeľnou novinkou je väčší 10,25-palcový displej infotainmentu s vylepšeným ovládaním Commander control. Reakcie systému majú byť teraz rýchlejšie a ovládanie intuitívnejšie.

K dispozícii je aj najnovšia verzia aplikácie MyMazda. Na diaľku možno cez ňu odomknúť/zamknúť vozidlo, zistiť jeho polohu, či nastaviť ciele navigácie.

Lepšia reakcia na plyn

Vylepšenia sa dotkli aj motorov. Mazda podľa vlastných slov vylepšila plynový pedál. Výsledkom má byť lepšia reakcia motora a ľahšie ovládanie vozidla. Vylepšené sú aj reakcie 6-stupňovej automatickej prevodovky. Najsilnejší naftový motor Skyactiv-D 2,2 l s výkonom 135 kW je ponúkaný už aj s pohonom predných kolies. Doteraz bol dostupný iba vo verziách s pohonom všetkých kolies.

Nafta v cenníku chýba

Pri pohľade do slovenského cenníka Mazdy CX-5 modelového radu 2021 však nafta z ponuky úplne vypadla. Naftové verzie sú momentálne ponúkané iba v starších vozidlách modelového roku 2020. Zdá sa, že táto zmena sa dotýka českého a slovenského trhu, napríklad v Rakúsku je Mazda CX-5 naďalej ponúkaná aj s dvojicou naftových motorov s objemom 2,0 l a 2,2 l. Novinkou je nový stupeň výbavy Homura, čo znamená po japonsky oheň alebo plameň. Odlišuje sa unikátnym čiernym interiérom a špeciálnym čalunením s červeným šitím.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní