Autosuv.sk

Novinky SUV

Mercedes modernizoval SUV GLE a predĺžil dojazd plug in hybridov

Všetky pohonné jednotky sú teraz elektrifikované. Mercedes sa zameral aj na ťahanie prívesov a jazdu v teréne.
Mercedes modernizoval SUV GLE a predĺžil dojazd plug in hybridov

Modernizácia sa dotkla oboch karosérií, teda modelu GLE aj GLE Coupé. Zmeny sa tradičným spôsobom dotkli dizajnu. Prepracovaný je predný nárazník, predné svetlomety majú nový svetelný vzor a zmenené sú aj zadné svetlá.

Vo vnútri je novinkou dotykový volant, ktorý umožňuje ovládať oba veľké displeje na palubnej doske. Novú generáciu dotykového volantu už poznáme z viacerých modelov Mercedes. Okrem toho pribudli viaceré farebné kombinácie interiéru a chrómové ozdoby.

Konštruktéri sa pri vylepšeniach zamerali aj na praktickú stránku vozidla. GLE dokáže ťahať príves s hmotnosťou až 3,5 t. Potiahnuť tak dokáže väčší karavan, či príves na kone. Pri manévrovaní s prívesom šoférovi pomôže asistenčný systém a rovnako pri plánovaní optimálnej trasy s prívesom vyberie navigácia optimalizovanú trasu.

V teréne ponúka GLE funkciu priehľadnej kapoty. Na centrálnom displeji sa mu zobrazí pohľad cez priehľadnú kapotu, a tak vidí kolesá aj terén, po ktorom prechádza.

Po novom sú všetky motory použité v Mercedese GLE elektrifikované a spoliehajú sa výlučne na pohon všetkých kolies 4Matic. Okrem benzínového motora GLE 450 a naftových motorov 300d a 450d s výkonmi od 198 do 280 kW (+ 15 kW navyše krátkodobo s funkciou boost) nechýbajú v ponuke ani plug in hybridy.

Benzínový aj naftový plug in hybrid sa spolieha na štvorvalec s objemom 2,0 l a elektromotor s výkonom 100 kW. Celkový systémový výkon je v prípade benzínu 280 kW a v prípade nafty 245 kW. Elektrický dojazd na jedno nabitie stúpol na 100 km.

Na vrchole ponuky ostávajú AMG modely GLE 53 a GLE 63 S. Prvý menovaný sa spolieha na radový šesťvalec s objemom 3,0 l. Maximálny výkon je 320 kW, ktorý krátkodobo zvýši štartér-generátor o 15 kW. Model 63 S využíva motor V8 s objemom 4,0 l, maximálny výkon dosahuje 450 kW, ktorý možno krátkodobo zvýšiť o 16 kW.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní