Autosuv.sk

Novinky SUV

Mercedes predstavil modernizované elektromobily EQA a EQB

Okrem tradičných úprav dizajnu Mercedes vylepšil aerodynamiku a mierne predĺžil dojazd elektrických vozidiel.
Mercedes predstavil modernizované elektromobily EQA a EQB

Mercedes modernizoval svoje kompaktné elektrické vozidlá EQA a EQB. Okrem vynoveného vzhľadu priniesla modernizácia aj vylepšenie niektorých funkcií a uľahčenie nabíjania.

Novší dizajn exteriéru a interiéru

S novonavrhnutou plochou čierneho panela so vzorom hviezd v prednej časti sa EQA a EQB vizuálne pripájajú k väčším modelovým bratom. LED pás prepája svietidlá denného osvetlenia v svetlometoch. Nový nárazník zvýrazňuje navonok vnímanú šírku prednej časti vozidla. Dizajnéri zmenili aj vnútornú časť zadných svietidiel.

K novinkám v interiéri patrí volant aktuálnej generácie s ovládacími dotykovými plochami, ako aj ozdobné prvky ako drevo - lipa s otvorenými pórmi v hnedej farbe. EQA a EQB sú vybavené aktualizovanou generáciou systému MBUX. Vzhľad displejov možno individuálne prispôsobiť prostredníctvom troch štýlov zobrazovania (Decentný, Športový, Klasický) a troch režimov (Navigácia, Asistencia, Servis).

V rámci mierne pozmenenej logiky ponuky je teraz centrálny multimediálny displej súčasťou sériovej výbavy. Funkcie nabíjania sú teraz v systéme MBUX zobrazené prehľadnejšie

Väčší dojazd vďaka technickým optimalizáciám

Konštruktérom sa podarilo predĺžiť dojazd modelu EQA na 550 km (WLTP). Dosiahli to optimalizáciou aerodynamiky a použitím pneumatík s nízkym valivým odporom. Počas každodenného jazdenia je užitočná nová funkcia maximalizovania dojazdu.

V prospech väčšieho dojazdu je možné vypnúť elektrické spotrebiče ako obrazovka alebo klimatizovanie interiéru, prípadne možno obmedziť rozsah ich funkcií.

Jednoduchšie nabíjanie

S funkciou Mercedes me Charge "Pripojiť a nabíjať" (Plug & Charge) je možné nabíjať najnovšie modely EQA a EQB ešte komfortnejšie na verejných nabíjacích stojanoch, ktoré podporujú túto funkciu: po zasunutí nabíjacieho kábla sa nabíjanie spustí automaticky, dodatočné overovanie zákazníka nie je potrebné. Vozidlo a nabíjacia stanica komunikujú priamo cez nabíjací kábel.

Vylepšeniami prešli tradične aj asistenčné systémy. Napríklad aktívny asistent udržiavania v jazdnom pruhu teraz pracuje komfortnejšie prostredníctvom zásahu do riadenia namiesto zásahu systému ESP. Súčasťou zlepšenej senzoriky sú nová multifunkčná monokamera a nová cúvacia kamera.

Modernizované verzie EQA a EQB si záujemcovia môžu objednať už na jeseň 2023 a k európskym obchodníkom dorazia na začiatku roka 2024.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní