Autosuv.sk

Novinky SUV

Mercedes predstavil priestranné elektrické SUV EQB

Nemecký výrobca zdôrazňuje najmä bohatý vnútorný priestor 7-miestneho SUV. Do Európy príde koncom roka.
Mercedes predstavil priestranné elektrické SUV EQB

Mercedes má za sebou viacero elektrických premiér. Po modeloch EQA a EQS predstavil v Šanghaji rodinné elektrické SUV EQB. Aj elektrická verzia modelu GLB je zameraná na priestor pre rodinne zameraných motoristov. Nový model EQB ponúka (na želanie) 7 miest na sedenie. Mercedes sľubuje priestor pre rôzne rodinné kombinácie a najrozmanitejšie prepravné potreby.

Mercedes plánuje rôzne verzie pre Európu

V Číne prichádza nová EQB na trh ako plne vybavený top model s líniou výbavy AMG Line a s výkonom 215 kW. V Európe budú mať zákazníci hneď od začiatku možnosť výberu medzi viacerými modelmi s náhonom na predné kolesá a s náhonom na všetky kolesá, ako aj s rôznymi výkonovými stupňami, z ktorých niektoré budú dosahovať výkon viac ako 200 kW.

Užitočná kapacita akumulátorov v Európe dosahuje 66,5 kWh. Tieto akumulátory sa vyrábajú vo výrobných závodoch Daimler v mestách Kamenz (Nemecko) a Jawor (Poľsko). Dojazd verzie EQB 350 4Matic bude 419 km. Naplánovaná je aj verzia s "mimoriadne veľkým dojazdom". Asistent ECO ponúka rekuperáciu, optimalizovanú podľa situácie. Tento asistent do svojej efektívnej stratégie začleňuje navigačné údaje, rozpoznávanie dopravných značiek a informácie zo snímačov vozidla.

Navigácia zohľadňuje počasie, dojazd a nutnosť nabíjať

K jednoduchému každodennému používaniu vozidla EQB prispeje navigácia s Elektrickou inteligenciou, ktorá je súčasťou sériovej výbavy. Okrem najrýchlejšej cesty do cieľa vypočítava aj prípadné potrebné zastávky na nabíjanie. Na základe neustálych simulácií dojazdu sa pri výpočte berú do úvahy potrebné zastávky na nabíjanie a mnohé ďalšie faktory, ako napríklad topografia či počasie. 

Okrem domáceho nabíjania striedavým prúdom nechýba ani možnosť rýchlonabíjania jednosmerným prúdom s maximálnym výkonom 100 kW. Čas nabíjania z 10 na 80 percent vtedy predstavuje o čosi viac ako 30 minút. Oficiálne uvedenie modelu EQB na európsky trh sa uskutoční koncom tohto roka.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní