Autosuv.sk

Novinky SUV

Mercedes predstavil SUV EQS s možnosťou rozšírenia výbavy na diaľku

Elektrické SUV bude nabité technológiami, nie všetky však budú dostupné zadarmo. Objednať a predplatiť sa budú dať na diaľku cez multimediálny systém.
Mercedes predstavil SUV EQS s možnosťou rozšírenia výbavy na diaľku

Veľké luxusné SUV Mercedes GLS dostalo elektrického súrodenca s názvom EQS SUV. Novinka je v porovnaní so súrodencom kratšia a nižšia, má však dlhší rázvor a s ponukou vnútorného priestoru na tom nebude horšie.

Rázvor náprav je dlhý 3 210 mm, rovnako ako v prípade limuzíny EQS. EQS SUV a sedan EQS majú viac toho spoločné viac. Mercedes použil rovnakú techniku, len ju zabalil do väčšej karosérie. EQS SUV sa tak spolieha na lítiovú batériu s kapacitou 107,8 kWh. Na túto batériu sa spoľahnú všetky tri verzia EQS 450+. EQS 450 4Matic a EQS 580 4Matic.

Výkon vozidla sa v závislosti od verzie pohybuje od 265 kW do 400 kW a dojazd od 507 po 660 km. Batériu možno nabíjať jednosmerným prúdom s výkonom až 200 kW a z 10 % na 80 % ju v tom prípade možno nabiť za 31 minút.

Všetky verzie modelu EQS SUV dostali vzduchový podvozok Airmatic s adaptívnymi tlmičmi. Modely s pohonom všetkých kolies 4Matic ponúkajú okrem štandardných režimov jazdy Eco, Sport, Comfort a Individual aj špeciálny Offroad režim s možnosťou zdvihnutia podvozka o 25 mm. Súčasťou štandardnej výbavy je aj natáčanie zadných kolies. Natočiť sa môžu o 4,5 stupňa, a tým zlepšujú manévrovateľnosť s veľkým SUV v úzkych priestoroch. Komu sa zdá 4,5 stupňa málo, ten si môže na diaľku objednať a predplatiť možnosť natočenia zadných kolies až o 10 stupňov.

Objednávanie a predplácanie funkcií cez multimediálny systém už avizovali viaceré automobilky. Mercedes takto ponúkne užívateľom aj ďalšie funkcie ako navigácia s rozšírenou realitou, či systém trialer assist.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní