Autosuv.sk

Novinky SUV

Mercedes spravil z SUV luxusnú limuzínu. Prichádza Mercedes-Maybach GLS 600

Luxusné SUV si požičalo techniku modelu GLS, ale komfort posúva na novú úroveň.
Mercedes spravil z SUV luxusnú limuzínu. Prichádza Mercedes-Maybach GLS 600

Luxus limuzíny už nepatrí iba veľkým sedanom, ale preniká aj do sveta veľkých SUV. Mercedes-Maybach GLS 600 je toho dôkazom. Nemecký výrobca postavil svoje luxusné auto na technickom základe modelu GLS. Vozidlo je štandardne vybavené vzduchovým podvozkom a za príplatok aktívnym podvozkom E-Active Body Control.

Špeciálne pre Maybach GLS bol vyvinutý benzínový V8 motor s objemom 4,0 l a s výkonom 410 kW. Za maximálny krútiaci moment 730 Nm sa rozhodne nemusí hanbiť, navyše mu krátkodobo môže pomôcť štartér-alternátor s dodatočnými 250 Nm. Motor je spojený s automatickou prevodovkou 9G-Tronic, ktorá prenáša krútiaci moment na všetky štyri kolesá.

Mercedes-Maybach GLS

Luxus dnes nie je o prevratných technických riešeniach, ale o detailoch a pozlátku, ktoré je pre obyčajné autá príliš drahé. Samozrejmosťou je kráľovský priestor a ultra pohodlné sedadlá. Posádka vzadu sedí až o 28 cm vyššie v porovnaní s limuzínou triedy S. Pri nastupovaní im pomôže vzduchový podvozok, ktorý spustí auto nižšie k ceste, ale to nestačí, Maybach musí byť vždy niečim výnimočný. Spod auta sa preto automaticky vysunú nástupné prahy s hliníkovým povrchom a gumovými protišmykovými pásikmi. Prahy sú pri zadných sedadlách rozšírené a v noci svietia. Ak otvoríte zadné dvere, tak sa do sekundy vysunú a pri rýchlosti nad 15 km/h sa automaticky skryjú. Pri aktivovanom terénnom režime sa z bezpečnostných dôvodov nevysúvajú.

Mercedes-Maybach GLS

Vo vnútri čakajú na posádku dve samostatné sedadlá, ktoré môžu slúžiť aj ako pohodlné kreslo na ležanie. V porovnaní s modelom GLS sú sedadlá posunuté o 30 mm do stredu a 120 mm dozadu, čím vzniká kráľovský priestor. Aj napriek tomu ostal vzadu ešte kufor s objemom 525 l. O kvalitných materiáloch, použitých v interiéri, snáď netreba ani písať. V strednom tuneli medzi sedadlami je odkladací priestor pre 3 fľaše šampanského. Tesne pred odkladacím priestorom sa nachádza MBUX Tablet - ide o 7-palcovú obrazovku, slúžiacu na ovládanie všetkých komfortných prvkov auta. Medzi zadnými sedadlami sa pod dreveným dekórom ukrýva výsuvný držiak na poháre. Samozrejme, posádka má možnosť nastaviť teplotu držiaka a chladiť si tak nápoje. 

Mercedes-Maybach GLS

Zvonku Mercedes-Maybach GLS 600 4Matic ľahko spoznáme podľa rozmernej prednej masky so zvislými rebrami, nad kapotou sa týči tradičná trojcípa hviezda. Nechýba množstvo chrómových doplnkov, zvýrazňujú napríklad líniu okien a horizontálne chrómové lišty zdobia nielen zadnú časť, ale aj spodné prahy dverí.

Luxusné GLS dostalo špeciálne navrhnuté disky s rozmerom 22 resp. 23-palcov. Vzadu si možno všimnúť koncovky výfuku, ktoré ústia do nárazníka a majú v sebe priečne rebro. Ide o typický prvok modelov Mercedes-Maybach. Na výber bude 8 rôznych dvojfarebných lakovaní karosérie. Na cesty sa luxusné SUV dostane v druhej polovici budúceho roku. Cenu zatiaľ môžeme iba odhadovať, ale treba počítať so sumou okolo 200 000 eur.

Tagy

Pokračovať v čítaní