Autosuv.sk

Novinky SUV

Mercedes ukázal interiér EQS SUV

Okrem fotografií maskovaných prototypov ukázal Mercedes aj interiér nového konkurenta pre BMW iX.
Mercedes ukázal interiér EQS SUV

Mercedes EQS SUV oficiálne spoznáme v druhej polovici apríla. Nemecký výrobca už v predstihu zverejnil vzhľad interiéru a pridal k tomu aj fotografie maskovaných prototypov. Konkurent pre BMW iX svojim vnútrajškom výrazne neprekvapil.

EQS SUV vzhľadom interiéru kopíruje elektrickú Triedu S, s ktorou zdieľa rovnaké označenie EQS. Centrom diania je obrovská 55-palcová obrazovka Hyperscreen, ktorá sa skladá z troch displejov. Šofér má k dispozícii 12,3-palcový digitálny prístrojový panel, v strede je 17,7-palcová dotyková obrazovka a spolujazdec môže využiť ďalšiu 12,3-palcovú jednotku. Okrem toho si SUV z limuzíny požičalo aj sedadlá, stredovú opierku a displeje pre pasažierov vzadu.

Maskovaný model nám ukazuje siluetu vozidla. Strecha smerom dozadu príliš neklesá, keďže budú k dispozícii aj 7-miestne verzie a nároky na miesto vzadu sú tak väčšie. Vpredu môžeme očakávať prekrytú masku pre lepšiu aerodynamiku. Testovacie prototypy disponujú klasickými spätnými zrkadlami, ale vylúčiť nemôžeme ani použitie príplatkových kamier.

O technike zatiaľ nemáme oficiálne informácie, ale aj tu sa EQS SUV spoľahne na elektrickú Triedu S. Dostať by tak mal batérie s kapacitou 90 kWh a 107,8 kWh. Dojazd úspornejšej verzie s výkonom 385 kW a väčšou batériou zrejme klesne výraznejšie pod hranicu 700 km vzhľadom na horšiu aerodynamiku SUV. Neskôr by sme sa mohli dočkať aj silnejšej verzie s výkonom 560 kW.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní