Autosuv.sk

Novinky SUV

Mercedes ukázal novú palubnú dosku Triedy E plnú displejov

Okrem množstva displejov prináša Mercedes aj nové funkcie a vylepšený systém MBUX.
Mercedes ukázal novú palubnú dosku Triedy E plnú displejov

V poradí šiestu generáciu Mercedesu Triedy E spoznáme v priebehu niekoľkých týždňov a následne v polovici roka 2023 sa dostane na trh vozidlo modelového roku 2024. V predstihu môžeme spoznať novú palubnú dosku, ktorá je takmer kompletne tvorená displejmi.

Okrem centrálneho displeja tu nájdeme aj príplatkové zobrazovacie plochy pre pasažierov. Centrálny displej už nie je voľne stojací, ale je zapracovaný priamo do palubnej dosky. Okrem toho už nenájdeme tradičné tvary výduchov klimatizácie, namiesto toho prišiel Mercedes s úzkym pásom výduchov, ktorý sa tiahne ponad displeje cez celú šírku palubnej dosky.

V rámci príplatkovej výbavy dostane trieda E aj nový head-up displej. Okrem väčšej zobrazovacej plochy ponúkne funkcie rozšírenej reality, ktoré poznáme z Triedy S. Súčasťou infotainmentu MBUX budú aj aplikácie tretích strán. Pasažieri môžu na svojich displejoch pozerať filmy aj za jazdy. Na šoféra budú zatiaľ dohliadať senzory, a ak film odpúta jeho pozornosť od šoférovania, tak Mercedes displej vypne.

Na fotografiách môžeme vidieť aj niektoré farby ambientného osvetlenia. Čo vidieť nemôžeme je, že osvetlenie môže pulzovať v rytme prehrávanej hudby, ale slúži aj na jednoduchú komunikáciu so šoférom. Ambientné svetlo môže upozorniť na nutnosť brzdenia a aktivovanie brzdového asistenta. Poslúži aj pri parkovaní, či informuje o príchode ku križovatke.

Systém MBUX sa zároveň časom naučí zvyky šoféra. Okrem automatického prednastavenia teploty, či zapnutia vyhrievania volantu na základe zvyku šoféra, dokáže aj otvoriť okno pri príjazde na parkovisko, aby šofér mohol pred rampou zobrať parkovací lístok z automatu.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní

link