Autosuv.sk

Novinky SUV

Mercedes už testuje elektrické "Géčko" na verejných cestách

Maskovaný elektrický Mercedes EQG sa podarilo zachytiť na nemeckých cestách.
Mercedes už testuje elektrické "Géčko" na verejných cestách

Mercedes už testuje novú elektrickú Triedu G na verejných cestách. Zachytiť sa ju podarilo youtubovému kanálu walkoARTvideos. Maskovaný Mercedes EQG prezrádza okrem typického tvaru aj nehlučný chod elektrického pohonu.

Z videa sa dozvedáme len to, že EQG ostane verné tradičnému hranatému vzhľadu, ktorý sa časom menil minimálne. Príchod elektrického "Géčka" nie je otázkou dní, a tak ešte nepoznáme technické detaily. Koncept EQG naznačil, že sériový model dostane až štvoricu elektromotorov - na každé koleso jeden. Takéto riešenie má potenciál výrazne zlepšiť schopnosti vozidla v teréne aj na ceste.

Ešte zaujímavejšou novinkou bude batéria s kapacitou niekde okolo 100 kWh. Neohúri kapacitou, ale novou technológiou. Pôjde o batériu s kremíkovou anódou od spoločnosti Sila a Mercedes ju použije prvýkrát.

Nová technológia zvýši energetickú hustotu o 20 až 40 % na 800 Wh/l v porovnaní s dnešnými batériami Mercedesu. Slabším miestom, ktoré ovplyvní negatívne dojazd, bude tradične horšia aerodynamika Mercedesu G. Najmä na diaľnici tak klesne výraznejšie pod predpokladanú papierovú hodnotu 500 km.

Nový elektrický Mercedes EQG by sa v sériovej podobe mal dostať na cesty niekedy v rokoch 2024/2025. V optimistickom prípade bude predstavený už koncom tohto roka so začiatkom predaja v roku 2024.

Tagy

Pokračovať v čítaní