Autosuv.sk

Novinky SUV

Mercedes vylepšil crossovery GLA a GLB

Nemecký výrobca elektrifikoval svoje benzínové motory.
Mercedes vylepšil crossovery GLA a GLB Mercedes GLB

Mercedes modernizoval hneď dvojicu svojich crossoverov GLA a GLB. Zmeny sú v oboch prípadoch veľmi podobné. Okrem menšej úpravy dizajnu sa dotkli pohonných jednotiek a ich elektrifikácie.

Oba crossovery majú pozmenenú najmä prednú časť s novým nárazníkom, maskou a svetelným podpisom. Vynovené sú aj svetlá vzadu. Podstatnejšie novinky nás čakajú pod kapotou. K dispozícii sú elektrifikované benzínové motorizácie.

Štvorvalcové agregáty s objemom 1,3 l resp. 2,0 l spolupracujú so 7 alebo 8-stupňovou dvojspojkovou prevodovkou DCT, ktorá je súčasťou sériovej výbavy. Vozidlá s miernym hybridným pohonom sú vybavené prídavným 48-voltovým elektrickým systémom pre remeňom poháňaný štartovací generátor (rSG). Remeňom poháňaný štartovací generátor krátkodobo zvyšuje výkon o 10 kW. To prináša podporu počas zrýchľovania. Výkon benzínových motorov sa pohybuje od 100 do 165 kW.

Mercedes GLA

Okrem toho ponuku dopĺňa naftový dvojliter v troch verziách s výkonom 85, 110 alebo 140 kW. V prípade modelu GLA je k dispozícii naďalej aj plug in hybrid 250e s výkonom 160 kW. Výkon elektromotora bol pri rovnakom systémovom výkone zvýšený o 5 kW a teraz dosahuje hodnotu 80 kW.

Na strane nabíjania sú aj naďalej k dispozícii nasledovné možnosti: nabíjať akumulátor možno striedavým prúdom s nabíjacím výkonom do 11 kW. Okrem toho možno akumulátor na želanie nabíjať aj jednosmerným prúdom s nabíjacím výkonom do 22 kW.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní