Autosuv.sk

Novinky SUV

MINI Cooper SE Cabrio bude raritným modelom

Na cesty sa dostane len 999 kusov elektrického kabrioletu Cooper SE Cabrio.
MINI Cooper SE Cabrio bude raritným modelom

V lete 2022 nám britská značka ukázala elektrický kabriolet MINI Cooper SE Cabrio. Pôjde o prvú výrobu malej série automobilky MINI. Nový model bude vyrábaný v Holandsku spolu s modelom MINI Cabrio so spaľovacím motorom.

"Pred tromi rokmi sme uviedli na trh plne elektrický model MINI Cooper SE a dnes je každé piate vozidlo značky MINI predané v Európe plne elektrické. Tento úspech nás podnietil k tomu, aby sme v priebehu niekoľkých mesiacov predstavili malú sériu modelu MINI Cooper SE Cabrio. Teší ma, že 999 zákazníkom značky MINI môžeme ponúknuť výnimočný a exkluzívny pocit z jazdy na motokáre pod holým nebom," hovorí Stefanie Wurst, riaditeľka značky MINI.

MINI Cooper SE Convertible bude k dispozícii vo farbách čierna Enigmatic Black a strieborná White Silver. Kľučky dverí, bočné mriežky v blatníkoch a lemy predných a zadných svetiel sú vyhotovené v bronzovej farbe Resolute Bronze. Logá MINI a nápis modelu dostali čiernu farbu Piano Black.

Ďalšie detaily výbavy, špecifické pre túto edíciu, zdobia aj lišty prahov a bočné prahy, exkluzívny charakter limitovanej edície MINI pod holým nebom zvýrazňuje nápis 1/999. Strecha sa sklápa a vyklápa elektricky do rýchlosti 30 km/h.

Rozmermi sa kabriolet nelíši od svojho elektrického súrodenca s pevnou strechou. Zachovaná ostala aj technika v podobe elektromotora s výkonom 135 kW. Batéria s kapacitou 34,7 kWh umožní malému kabrioletu prejsť na jedno nabitie 201 km (WLTP).

Obrázky

Pokračovať v čítaní