Autosuv.sk

Novinky SUV

Mini John Cooper Works E sa v predpremiére predvedie v Goodwoode

Nový model MINI John Cooper Works E PROtotype sa na tohtoročnom podujatí Goodwood Festival of Speed chystá vyraziť do kopca ešte pred svetovou premiérou naplánovanou na jeseň 2024.
Mini John Cooper Works E sa v predpremiére predvedie v Goodwoode

Mini predvedie na tradičnom britskom podujatí Goodwood Festival of Speed svoj nový elektrický model John Cooper Works E. Na štart sa postaví maskovaný prototyp a Mini si ním pripomenie svoju slávnu históriu motoristického športu. Konkrétne číslom 37 odkazuje na víťazstvo modelu Mini Cooper S na Rely Monte Carlo 1964 pred 60 rokmi.

Mini John Cooper Works E bude prekryté maskovacou fóliou a skryté ostávajú aj technické údaje. V tejto chvíli nie je úplne isté, či Mini siahlo po jednomotorovej verzii s pohonom predných kolies, alebo po viacmotorovom variante.

V každom prípade je isté, že novinka musí parametrami prekonať tradične slabší model Cooper SE s výkonom 160 kW. Na stovku by mohol zrýchliť v priebehu približne 6 sekúnd a očakávať môžeme aj rovnomerné rozložene hmotnosti medzi nápravy v pomere 50:50.

Elektrický model určite prinesie aj tradičný zážitok spoza volantu, ktorý Mini prirovnáva k motokáre. Svoju predpremiéru absolvuje model John Cooper Works E v Goodwoode už o pár dní. Podujatie sa koná od 11. do 14. júla 2024.

Zakrátko sa tak zrejme dozvieme aj základné informácie o pohone, oficiálne svetová premiéra je potom naplánovaná na jeseň 2024.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní