Autosuv.sk

Novinky SUV

MINI ukázalo maskovaný elektromobil Countryman

Britská značka vstupuje do elektrickej éry. Novú generáciu Countrymana bude vyrábať v Nemecku.
MINI ukázalo maskovaný elektromobil Countryman

Plne elektrická budúcnosť značky MINI sa začne v roku 2023. Okrem iného aj novým modelom MINI Countryman zo závodu BMW Group v Lipsku. Bude to prvýkrát, keď sa model značky MINI bude vyrábať výhradne v Nemecku.

Plne elektrické vozidlo MINI Countryman, najväčší model značky, vedie značku do éry elektromobility bez lokálnych emisií. Transformácia na čisto elektrickú značku do roku 2030 sa začína práve touto modelovou generáciou. Vďaka priestorovo úsporným komponentom, ako je plochá vysokonapäťová batéria, ktorá sa vyrába aj v závode BMW Group v Lipsku, má MINI Countryman ponúknuť v budúcnosti viac priestoru a ešte väčšiu mieru komfortu.

Spolu s oznámením o výrobe Countrymanu v Nemecku zverejnilo MINI aj sériu fotografií s prototypom. Zatiaľ je "oblečený" do maskovacej fólie a zatiaľ nič oficiálne nevieme ani o technike. Logickým krokom, o ktorom sa v zákulisí špekuluje je využitie platformy z BMW iX1. V takom prípade by sa Countryman mohol spoľahnúť na pohon dvoch elektromotorov so systémovým výkonom 230 kW.

BMW iX1 sa spolieha na batériu s kapacitou 64,7 kWh, ktorá mu umožňuje dojazd 440 km. Vzhľadom na podobnú veľkosť vozidla môžeme podobné číslo očakávať aj v prípade Countrymana.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní