Autosuv.sk

Novinky SUV

Mitsubishi začalo s predajom Eclipse Cross PHEV. Na Slovensko príde v apríli

Eclipse Cross má upravený vzhľad a požičal si plug in hybridný pohon z Outlanderu. V súčasnosti ho automobilka uvádza na japonský trh, na Slovensko príde v apríli.
Mitsubishi začalo s predajom Eclipse Cross PHEV. Na Slovensko príde v apríli

Mitsubishi uvádza na japonský trh Eclipse Cross v plug-in hybridnom prevedení (PHEV), aj variant s klasickým benzínovým motorom. Nový prepracovaný model bude v poradí druhým plug-in hybridným zástupcom v modelovej ponuke Mitsubishi. Na slovenský trh sa nový Eclipse Cross dostane začiatkom apríla 2021.

MitsubishiMitsubishi

Nový Eclipse Cross prevzal z modelu Outlander upravený systém pohonu 4WD PHEV s dvojicou elektromotorov. Použitá architektúra zahŕňa jeden predný a jeden zadný výkonný elektromotor, veľkokapacitnú batériu sústavy pohonu a spaľovací motor 2,4 litra MIVEC. Batéria sústavy pohonu s kapacitou 13,8 kWh umožňuje čisto elektrický dojazd 57,3 km. K dispozícii sú tri jazdné režimy. V prvom režime EV slúžia na pohon vozidla výlučne elektromotory. Sériový hybridný režim využíva spaľovací motor na generovanie elektriny pre elektromotory, ktoré poháňajú vozidlo. Paralelný hybridný režim zase využíva spaľovací motor priamo na pohon vozidla za asistencie elektromotorov.

Mitsubishi

Eclipse Cross sa zmenil aj po vizuálnej stránke. Najviditeľnejšie to je v zadnej časti, kde pôvodné dvojité delené zadné sklo nahradilo jednodielne sklo. Nové riešenie je menej extravagantné a zároveň praktickejšie. Charakteristické zadné svetlá s trojrozmerným efektom sú teraz o niečo vyššie, a teda sú aj nápadnejšie a zároveň viditeľnejšie z väčšej diaľky. Vo vnútri kabíny sa vo vyšších výbavách objavuje nový čierny interiér so sedadlami, čalúnenými kombináciou reliéfneho materiálu na báze velúru a umelej kože. Výrobca ďalej v prípade koženého čalúnenia ponúka okrem tradičnej čiernej aj svetlo šedé prevedenie. S farbou čalúnenia interiéru sú zladené aj výplne dverí.

 

 

Tagy

Pokračovať v čítaní