Autosuv.sk

Novinky SUV

Modernizovaná Kia XCeed prichádza v novej verzii GT-line

Vynovená Kia XCeed sa začne na Slovensku predávať od augusta.
Modernizovaná Kia XCeed prichádza v novej verzii GT-line

Modernizovaná Kia má nové LED svetlomety a prepracovanú mriežku chladiča, predný nárazník a upravený dizajn prívodov vzduchu. Začlenením hmlových svetiel do svetlometov mohli konštruktéri na oboch stranách umiestniť vzduchové clony, ktoré plynulo vedú vzduch okolo kolies vozidla, čím znižujú odpor vzduchu.

Medzi vylepšenia zadnej časti patrí nový difúzor s lesklou čiernou klznou doskou a upravený výfuk. Vo vnútri prichádza Kia XCeed s novými grafickými motívmi pre 12,3-palcový digitálny prístrojový panel Supervision.

Novinkou v rodine Ceed sú predné hydraulické dorazy. Gumový dorazový prvok pláva v hydraulickej kvapaline v tlmičoch, a zabezpečuje tak veľmi poddajnú jazdu na nekvalitnom povrchu. Vozidlo je navrhnuté tak, aby absorbovalo aj veľké nárazy pruženia s plynulou a progresívnou odozvou, čím sa zabráni poskakovaniu karosérie. Pružiny modelu XCeed sú teraz mäkšie o 7 % vpredu a o 4 %  vzadu, vďaka čomu zlepšujú komfort jazdy.

Motory

Pôvodne sme avizovali, že modernizovaný XCeed bude k dispozícii výlučne s elektrifikovanými pohonnými jednotkami, nakoniec však v ponuke ostali spaľovacie motory aj bez elektrifikácie. V ponuke sú tri preplňované zážihové motory s priamym vstrekovaním paliva (T-GDi).

Trojvalcový 1,0-litrový motor T-GDi dodá 120 k výkonu a 172 Nm krútiaceho momentu, zatiaľ čo štvorvalcový 1,5-litrový motor T-GDi vyvinie výkon 160 k a dodá 253 Nm krútiaceho momentu. Pre najvýkonnejší variant XCeed je v ponuke aj 1,6-litrový motor T-GDi, ktorý sa nachádza aj v modeloch Ceed a ProCeed GT. Tento motor produkuje výkon 204 k a krútiaci moment 265 Nm.

Ostatné jednotky sú už elektrifikované. Okrem benzínovej jednotky 1,5 T-GDi MHEV s výkonom 160 k je k dispozícii aj naftová jednotka 1,6 CRDi s výkonom 136 k. V ponuke ostáva aj plug in hybrid pozostávajúci z motora 1,6 T-GDi a elektromotora. Maximálny systémový výkon dosahuje hodnotu 141 k a krútiaci moment 265 Nm. Dojazd v čisto elektrickom režime je 48 km.

Na výber je trojica prevodoviek, okrem 6-stupňovej manuálnej sú k dispozícii aj 6 a 7-stupňové dvojspojkové prevodovky.

Nová verzia GT-line

Po prvý raz je v ponuke aj nová špecifikácia GT-line s viacerými športovými prvkami. Športové spodné prívody vzduchu a bočné obloženie nárazníkov dodávajú prednej časti agresívnejší vzhľad.

Vzduchové clony s tmavou chrómovou povrchovou úpravou pomáhajú privádzať vzduch cez prednú časť vozidla s cieľom znížiť aerodynamický odpor a zvýšiť aerodynamickú účinnosť. Zadnej časti dominujú nové nápadné šesťuholníkové koncové svetlá LED a športový spodný difúzor vo farbe karosérie, ktoré dopĺňajú vynovený model a odlišujú XCeed GT-line od ostatných modelov.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní