Autosuv.sk

Novinky SUV

Modernizovaný Citroen C4 Cactus je krajší a sľubuje špičkový komfort

Francúzsky výrobca sľubuje mimoriadne komfortnú jazdu vďaka tlmičom s progresívnymi hydraulickými dorazmi. Jazdu porovnáva s pohodlím lietajúceho koberca.
Modernizovaný Citroen C4 Cactus je krajší a sľubuje špičkový komfort

Francúzsky výrobca sľubuje mimoriadne komfortnú jazdu vďaka tlmičom s progresívnymi hydraulickými dorazmi. Jazdu porovnáva s pohodlím lietajúceho koberca.

Keď prišiel Citroen C4 Cactus na trh, tak bol v oblasti dizajnu revolučný. Priniesol úplne nový pohľad francúzskej značky na tvar vozidla. Nie všetkým nový štýl pasoval, ale Francúzi sa nevzdávali a nové dizajnové smerovanie značky posúvali ďalej. S každým ďalším autom (C3 a C3 Aircross) ho z nášho pohľadu vylepšili. Teraz prišiel na rad opäť Cactus, ktorý sa dočkal modernizácie. Omladenie mu jednoznačne prospelo. Výrazne nadväzuje práve na Aircross. Viditeľných zmien sme sa dočkali v prednej časti. Logo Citroenu je teraz prepojené so svetlami, upravená je predná maska a aj nárazník. Na bokoch sa zmenšila plocha tzv, Airbumpov (plastové vankúše na dverách) na minimum. Vozidlo je teraz elegantnejšie a uhladenejšie. Vzadu dostal Cactus nové LED svetlá. 

zdroj: Citroen

Novinky sa však netýkajú len vzhľadu. Citroen si vždy potrpel na komfort a v minulosti bol známy ponukou hydraulického podvozka. Pred rozhodnutím o ukončení jeho výroby bol dobre vyladený, “zabila“ ho však cena technológie. Lacnejšie riešenie prišlo v podobe tlmičov s progresívnymi hydraulickými dorazmi. Systém mal premiéru v SUV Citroen C5 Aircross (v Európe sa neponúka) a teraz sa v rámci európskej premiéry dostane aj do modernizovaného C4 Cactus. Uvidíme, ako novinka zafunguje v praxi, ale výrobca sľubuje najkomfortnejší kompaktný automobil a jazdu prirovnáva k lietajúcemu kobercu. 

Citroen C4 Cactus
Citroen

Keďže komfort nie je len o podvozku, ale predovšetkým o sedadlách, tak ich Citroen nemohol obísť. Svetovú premiéru v modeli C4 Cactus majú sedadlá Advanced Comfort. K pohodliu majú prispieť širšie sedáky a operadlá, výraznejšie bočné vedenie a možnosť nastavenia bedrovej opierky na sedadle vodiča. Na dlhých trasách sa má pozitívne prejaviť hustejšia penová výplň. Predaj modernizovaného Citroenu C4 Cactus odštartuje v januári budúceho roka vo Francúzsku a postupne sa objaví na ďalších európskych trhoch. Na Slovensku ho určite uvidíme na autosalóne v Bratislave.

Tagy

Pokračovať v čítaní