Autosuv.sk

Novinky SUV

Modernizovaný Hyundai i20 prichádza v žiarivejších farbách

Vynovený Hyundai i20 prichádza v novom šate a s novými farbami.
Modernizovaný Hyundai i20 prichádza v žiarivejších farbách

Hyundai po troch rokoch od predstavenia tretej generácie modelu i20 prichádza s jeho modernizovanou verziou. Novinkou sú tvar a vzor predného nárazníka ako aj masky chladiča. Zadná časť vozidla má prepracovaný nárazník a nový dizajn zadných svetiel. Pribudli 16- a 17-palcové kolesá s novým dizajnom.

Ponuku farieb doplnili tri nové odtiene Lucid Lime Metallic, Lumen Grey Pearl a Meta Blue Pearl. K dispozícii je aj nový žiarivý farebný balík Lucid Lime, ktorý do interiéru prináša limetkové ozdobné prešívanie.

Hyundai i20 bol vylepšený o štandardný 4,2-palcový LCD klaster, USB typu C, eCall druhej generácie založený na 4G sieti a aktualizácie máp Over-the-Air (OTA).

Model naďalej ponúka funkcie, ako je voliteľný 10,25-palcový panel a 10,25-palcový displej, služby Apple CarPlay a Android Auto, bezdrôtová nabíjačka smartfónu a najnovšia aktualizácia telematiky Bluelink®.

Súčasťou štandardnej výbavy auta je teraz ešte viac bezpečnostných prvkov Hyundai Smart Sense. Asistent na predchádzanie zrážkam (FCA) s detekciou chodcov a po novom aj cyklistov pomáha vyhnúť sa potenciálnym nehodám s prekážkami vpredu. Asistent sledovania jazdného pruhu (LFA) zabezpečuje, že vozidlo sa drží v aktuálnom jazdnom pruhu. Viac bezpečnostných prvkov v základnej výbave pribudlo aj kvôli novým reguláziám Európskej únie.

Nezmenená ostala ponuka motorov. Hyundai i20 je k dispozícii výlučne s trojvalcovým motorom 1,0 T-GDi, ktorý produkuje výkon 74 kW, prípadne 89 kW. Motor spolupracuje so 6-stupňovou manuálnou a za príplatok aj so 7-stupňovou dvojspojkovou prevodovkou. Výroba nového i20 sa má začať v treťom štvrťroku 2023 vo výrobnom závode Hyundai v tureckom Izmite. V slovenských predajniach sa vozidlo objaví na jeseň.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní