Autosuv.sk

Novinky SUV

Modernizovaný Karoq je drahší, Škoda to kompenzuje výbavou

Základná výbava sa rozšírila o viacero prvkov vrátane Full LED svetiel. Cena najlacnejšieho modelu vzrástla o viac ako 1 000 eur.
Modernizovaný Karoq je drahší, Škoda to kompenzuje výbavou

Koncom novembra modernizovala Škoda svoj model Karoq. Zásadných zmien sme sa nedočkali. Okrem jemne upraveného dizajnu rozšírila ponuku výbavy o balík Eco, či príplatkové LED Matrix svetlá. Ponuka motorov ostala bohatá a nechýba v nej ani dynamicky ladená verzia Sportline.

V súlade s naším očakávaním cena Karoqu mierne vzrástla. Pri porovnaní základnej výbavy Active s motorom 1,0 TSI 81 kW a 6-stupňovou manuálnou prevodovkou hovoríme o rozdieli prevyšujúcom 1 000 eur. Škoda tento rozdiel kompenzuje bohatšou výbavou. V "základe" sú navyše oproti minulosti Full LED hlavné svetlomety, Full LED zadné svetlomety, tempomat a zadné parkovacie svetlomety.

Vyššia výbava za vyššiu cenu je na Slovensku z pohľadu automobiliek logickým krokom. Záujem o najnižšie výbavy je u nás všeobecne nižší a automobilky ich preto často vypúšťajú z ponuky.

Cena najlacnejšieho Karoqu v ponuke je 21 270 eur. Vyššia výbava Ambition začína na úrovni 23 030 eur a Style až na 26 690 eur. Style je však po novom dostupný výlučne s drahšími a výkonnejšími motorizáciami.

Cenník

Na vrchole ponuky je momentálne verzia Sportline s cenou od 29 520 eur do 36 540 eur za dobre vybavený model s motorom 2,0 TDI 110 kW DSG 4x4. Aj túto sumu možno ešte navýšiť viacerými príplatkovými balíkmi, nezávislým kúrením (1270 eur resp. 1099 eur pre naftový motor), panoramatickým strešným oknom (1 235 eur), či adaptívnym podvozkom (750 resp. 809 eur).

Cenník Sportline

 

Tagy

Pokračovať v čítaní