Autosuv.sk

Novinky SUV

Modernizovaný Mercedes EQS dostane novú funkciu na udržiavanie bŕzd

EQS prešiel modernizáciou, má upravenú prednú časť, ponúka viac komfortu a dostal väčšiu batériu.
Modernizovaný Mercedes EQS dostane novú funkciu na udržiavanie bŕzd

Elektrická vlajková loď Mercedesu prešla modernizáciou. Model EQS má pozmenenú prednú časť a vzhľadom sa viac priblížil k Triede S so spaľovacím motorom. Jedným z detailov, ktorým si k tomu pomáha, je typický znak hviezdy stojaci na kapote.

Identifikačným znakom elektrických vozidiel Mercedes je sýtočierna maska chladiča (čierny panel), ktorá sa plynulo spája so svetlometmi. Dizajnéri teraz obohatili túto svojráznu tvár modelu EQS o pochrómované zapustené lamely.

Vo vnútri sa nič zásadné neudialo a Mercedes sa zameral akurát na komfort posádky. Vozidlá EQS, ktoré sú vybavené voliteľným balíkom komfortu vzadu plus s riaditeľskými sedadlami, majú teraz na pravej strane vzadu špeciálnu zošikmenú opierku chodidiel. Je umiestnená medzi koľajničkami predného sedadla a má zvýšiť komfort cestujúcich na zadných sedadlách.

Mimoriadna výbava zahŕňa aj vyhrievanie sedadiel plus a vyhrievanie zátylku a pliec vzadu, ako aj pneumatické nastavovanie hĺbky sedadla. Do zadnej časti predných sedadiel je integrovaný osvetlený ozdobný prvok.

Asi najpodstatnejšia zmena ostáva na prvý pohľad skrytá. Ide o navýšenie kapacity batérie zo 108,4 kWh na 118 kWh. Dojazd modelu EQS 450 4MATIC sa tak zvýši zo 710 na 791 km. Ďalšou praktickou zmenou je zvýšenie ťažnej kapacity vozidla zo 750 na 1 700 kg. S vozidlom tak teraz možno ťahať napríklad aj príves na prepravu koní.

Mercedes rieši aj problém s brzdami, ktoré sa kvôli rekuperácii používajú len výnimočne pri intenzívnom brzdení. V budúcnosti bude preto brzdovú sústavu udržiavať špeciálna funkcia, ktorá z času na čas automaticky priloží obloženia k brzdovým kotúčom.

Nový model EQS sedan si možno objednať od 25. apríla 2024. Základné ceny zostávajú napriek rozšírenej sériovej výbave nezmenené. Pre model EQS to znamená základnú cenu 113 040 eur. Dňa 25. apríla 2024 sa začne aj predaj mimoriadnej edície sedanu EQS s názvom MANUFAKTUR Selection

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní