Autosuv.sk

Novinky SUV

Modernizovaný Volkswagen Touareg dostal podsvietené logo

Touareg bude k dispozícii s piatimi rôznymi motorizáciami, 8-stupňovou prevodovkou a výlučne s pohonom všetkých kolies.
Modernizovaný Volkswagen Touareg dostal podsvietené logo

Tretia generácia Volkswagenu Touareg práve prešla modernizáciou. Model, vyrábaný v bratislavskom závode, má pozmenený dizajn. Nový je predný nárazník, maska aj svetlomety. Poznávacím znakom novej verzie sa stali zadné svetlomety s červeným vysvieteným logom Volkswagen. Minimálne v Európe ide pre Volkswagen o novinku, s ktorou sme sa ešte nestretli.

Vo vnútri síce Innovision Cockpit pozostávajúci s 12-palcového prístrojového panela a 15-palcovej dotykovej obrazovky nie je novinkou, ale stal sa súčasťou štandardnej výbavy. Vylepšením prešiel softvér multimediálneho systému. Výsledkom sú pokročilejšie HD mapy navigácie a nové hlasové ovládanie. Využíť zrkadlenie smartfónu prostredníctvom Apple CarPlay a Android Auto možno po novom aj bezdrôtovo.

Okrem toho Volkswagen pripravil ešte niekoľko drobností od nových USB-C portov, cez ambientné osvetlenie až po nový dizajn diskov. O pohon sa postará päť pohonných jednotiek - všetky spolupracujú s 8-stupňovou automatickou prevodovkou a poháňajú všetky štyri kolesá.

Ponuku tvorí jeden benzínový motor 3,0 l V6 a tiež dva naftové motory V6 s rovnakým objemom. Výkon sa v prípade spaľovacích motorov pohybuje od 170 kW do 250 kW. Okrem nich sa Touareg spoľahne aj na vylepšené plug in hybridné jednotky. Pozostávajú z benzínového motora 3,0 l V6 a elektromotora vstavaného do prevodovky. Slabšia verzia ponúkne výkon 280 kW, silnejšia, určená pre Touareg R až 340 kW.

Batérie s kapacitou 14,1 kWh ostali nezmenené. Vylepšením prešiel podvozok. Okrem iného dostal Touareg aj nový senzor, zaznamenávajúci zaťaženie strechy. Ak je na streche naložený náklad, tak sa zmení nastavenie stabilizačného systému.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní