Autosuv.sk

Novinky SUV

Prichádza Ford Mustang Mach-E inšpirovaný svetom rely

Ostrejší dizajn, vyšší podvozok a benevolentnejší stabilizačný systém prinesie viac zábavy.
Prichádza Ford Mustang Mach-E inšpirovaný svetom rely

Ford predstavil nadupanú verziu svojho elektrického Mustangu Mach-E, inšpirovanú svetom rely. Ford Mustang Mach-E® Rally, ako znie celý názov nového modelu, získal viacero vylepšení. Na prvý pohľad ho možno identifikovať podľa výraznej žltej farby a dvojice čiernych pásov, evokujúcich športové vozidlo.

Vpredu dostal Mustang Mach-e hmlové svetlomety zapracované do prednej masky, po bokoch možno vidieť plastovú ochranu karosérie a vzadu je najvýraznejším prvkom spojler. Rely fanúšikov musia potešiť biele disky s rely dizajnom, obuté do pneumatík Michelin CrossClimate2.

Menej viditeľné sú už spodné ochranné kryty elektromotorov vpredu aj vzadu. Podvozok vozidla je o 20 mm vyšší a spolieha sa na tlmiče MagneRide®. Pod bielymi doskami sa skrývajú červené brzdy Brembo vpredu s 385 mm kotúčmi.

Dva elektromotory produkujú spolu systémový výkon 358 kW a maximálny krútiaci moment 880 Nm. Energiu čerpajú z lítium-iónovej batérie s využiteľnou kapacitou 91 kWh. Na šotolinových cestách a v teréne môže šofér využiť špeciálny režim RallySport Drive. Okrem nastavenia podvozka sa zmení aj reakcia vozidla na stlačenie akcelerátora. Tou hlavnou zmenou pre väčšiu zábavu je však zmena nastavenia stabilizačného systému, ktorý povolí jazdiť výraznejším šmykom.

Ford spustí objednávky Mustangu Mach-E® Rally začiatkom roku 2024 a krátko nato začne vozidlo aj dodávať zákazníkom.

 

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní