Autosuv.sk

Novinky SUV

Nissan predstavil nový X-Trail, dostane hybridný pohon

V Európe si na nový X-Trail ešte počkáme, na naše cesty sa dostane až v lete 2022.
Nissan predstavil nový X-Trail, dostane hybridný pohon

Nissan ukázal na autosalóne Auto Shanghai 2021 novú generáciu modelu X-Trail. Do Európy sa však dostane až v lete roku 2022. Model X-Trail je rovnako, ako jeho súrodenec Qashqai, postavený na aliančnej platforme CMF-C. Rovnako ako súčasný X-Trail, aj nová generácia bude k dispozícii so sklopným tretím radom sedadiel.

Štvrtá generácia dostane pohon e-Power. Benzínový motor v tomto prípade slúži na výrobu elektriny, zatiaľ čo kolesá sú poháňané iba elektromotorom. K dispozícii bude aj verzia s nastaviteľným pohonom všetkých kolies na sneh, štrk alebo bahno. V prípade modelu Qashqai pozostáva jednotka e-Power z benzínového motora s objemom 1,5 l a elektromotora. Uvidíme, či dostane X-Trail rovnakú, alebo výkonnejšiu verziu.

“Obnova ponuky Nissan pokračuje vysokým tempom. Nový X-Trail zostane verný svojej osvedčenej receptúre SUV, ktorá sa spoločnosti Nissan osvedčila tak úspešne od uvedenia prvého modelu v roku 2001,“ uviedol Guillaume Cartier, predseda predstavenstva spoločnosti Nissan Afrika, Stredný východ, India, Európa a Oceánia.

Obnova modelového radu bola pre Nissan kľúčová, prestarnuté už boli modely Juke, Qashqai, ktoré sa dočkali svojich nástupcov. Zástupcovia Nissanu už v tomto ohľade skôr priznali chyby, informovali sme o tom v staršom článku.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní