Autosuv.sk

Novinky SUV

Nissan X-Trail Crawler je koncept určený do terénu

Crawler dostal výrazne vyšší podvozok a radu úprav, ktoré mu pomôžu v teréne.
Nissan X-Trail Crawler je koncept určený do terénu Foto: Youtube - Oto Cinematic

Nissan prezradil svoj zámer predstaviť koncept X-Trail Crawler v polovici decembra, kedy oznámil mená modelov, ktoré plánuje vystaviť na autosalóne v Tokiu. Okrem tmavej siluety zverejnil len krátku informáciu o schopnostiach modelu zdolávať strmý a náročný terén.

Pred pár dňami sa na internete objavilo video, ktoré ukazuje koncept Crawler ešte pred jeho premiérou. Nissan vozidlu poriadne zdvihol podvozok a podľa neoficiálnych informácií je svetlá výška podvozka 33 cm. Kompletne prerobené a terénu prispôsobené sú oba nárazníky, bočné prahy a hlavne blatníky.

Pod nimi vznikol dostatočne veľký priestor pre terénne kolesá, ktoré sú vysunuté do strán a pretŕčajú spod karosérie. Vpredu aj vzadu pribudli spolu štyri oká na ťahanie vozidla, samozrejmosťou sú prídavné svetlá na streche a v nárazníku. V batožinovom priestore je veľké náhradné koleso, hasiaci prístroj a ďalšia nutná výbava. Na prevoz batožiny možno využiť strechu.

Aj keď sa vozidlo "tvári takmer pretekársky", prípadne ako sprievodné vozidlo na Dakar, z pohľadu pohonu netreba očakávať zázraky. Stále ide len o upravený X-Trail a nápis e4ORCE na dverách batožinového priestoru napovedá, že motorizácia ostala nezmenená.

V praxi to znamená kombináciu benzínového motora s objemom 1,5 l a elektromotora na zadnej náprave. Celkový výkon hybridnej sústavy je 157 kW. Koncept X-Trail Crawler ostane s najväčšou pravdepodobnosťou iba konceptom a výstavnou reklamou pre japonskú značku. Príchod sériového modelu je krajne nepravdepodobný.

 

Tagy

Pokračovať v čítaní