Autosuv.sk

Novinky SUV

Nissan štartuje predpredaj novej generácie SUV Qashqai

Tretiu generáciu Nissanu Qashqai sme spoznali v polovici februára. Teraz prichádza nový Qashqai na Slovensko. Zatiaľ sme spoznali cenu základnej verzie.
Nissan štartuje predpredaj novej generácie SUV Qashqai

Nissan nám na Slovensku ukázal a oficiálne predstavil nový Qashqai. Dizajnom sa zmenil len mierne, a aj samotná značka hovorí o výraznej evolúcii a nie revolúcii. Dobre známe SUV si zachovalo typické tvary, ale v modernejšom prevedení. V porovnaní s predchodcom narástol do všetkých smerov. Najmä šírka a dlhší rázvor náprav prispeli k väčšiemu vnútornému priestoru. Karoséria je napriek rozmerom ľahšia, v konečnom dôsledku je však vozidlo kvôli elektrifikovaným pohonom a novej výbave o niečo ťažšie.

Výraznejšie zmeny sa udiali vo vnútri. Digitálny prístrojový panel, väčši dotykový displej a rozmerný head up displej (10,8 palca) robia z Qashqaiu modernejšie auto. Interiér pôsobí naživo celkovo hodnotnejšie, navyše Nissan sa nevybral výlučne cestou dotykových tlačidiel. Ovládanie navigácie má klasické tlačidlá.

Mild hybrid

Nový mild hybridný systém je spojený s vylepšeným zážihovým motorom 1,3 DIG-T, ktorý bol predstavený v modeli Qashqai v roku 2018. Benzínový motor 1.3 DIG-T 12V bude ponúkaný s dvoma výkonmi - 103 kW a 116 kW - buď so šesťstupňovou manuálnou prevodovkou, alebo novou prevodovkou Xtronic (iba 116 kW). Pohon všetkých kolies bude k dispozícii len v kombinácii s prevodovkou Xtronic.

E-Power

Hybridný pohon e-POWER sa skladá z batérie a pohonnej jednotky, integrovanej s benzínovým motorom 1,5 l s výkonom 114 kW, generátorom elektrickej energie, meničom napätia a elektromotorom s výkonom 140 kW. Benzínový motor slúži na výrobu elektrickej energie, zatiaľ čo kolesá sú výlučne poháňané elektromotorom.

Predaj a cena

S predpredajom nového Qashqaiu začne Nissan už v júli, kedy zverejní aj slovenský cenník. Poznáme však už aspoň cenu základného modelu, ktorá na Slovensku štartuje od 21 490 eur. Prvé vozidlá sa dostanú na slovenské cesty v druhej polovici leta.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní