Autosuv.sk

Novinky SUV

Nová Alfa Romeo Giulia dostane 1 000 "elektrických koní"

Dojazd bude porovnateľný so súčasným modelom a rýchlonabíjanie na 80 % kapacity batérie zaberie 18 minút.
Nová Alfa Romeo Giulia dostane 1 000 "elektrických koní"

Alfa Romeo je na ceste k svojej elektrickej budúcnosti. Už od roku 2027 chce ponúkať výlučne elektrické modely. Budúci rok príde s malým elektrickým SUV a v roku 2025 sa dočkáme hneď dvoch väčších elektromobilov s odlišným typom karosérie.

"Prechádzame (na elektrický pohon), pretože musíme. Ak nie, Alfa Romeo by bola mŕtva," vysvetlil šéf značky, Jean-Philippe Imparato.

Jedným z dvojice elektromobilov by mal byť nástupca modelu Giulia. Imparato potvrdil, že nová Giulia bude elektrická a poriadne výkonná. Základný model ponúkne 350 k, verzia Veloce 800 a najsilnejšia Giulia Quadrifoglio až 1 000 k, teda takmer dvojnásobok v porovnaní s dnešným modelom.

O pohon by sa v prípade najvýkonnejšieho modelu mala postarať až trojica elektromotorov po vzore Maserati Granturismo Folgore. Dva elektromotory sú na zadnej náprave a umožňujú efektívne rozdeľovať krútiaci moment na jednotlivé kolesá.

Imparato potvrdil, že elektrická Giulia sa spoľahne na 800V architektúru, vďaka čomu dokáže nabiť batériu z 0 na 80 % v priebehu 18 minút. Dojazd bude porovnateľný s dnešnými modelmi so spaľovacím motorom. Alfa Romeo totiž nechce ponúkať v tomto smere horšie vozidlo. Očakávať máme dojazd 700 km podľa WLTP.

Zdroj: Autocar

Tagy

Pokračovať v čítaní

link