Autosuv.sk

Novinky SUV

Nová Honda HR-V sa už predáva aj u nás

Honda spustila predaj hybridného crossoveru HR-V. Uvádzacia cena štartuje od 26 990 eur.
Nová Honda HR-V sa už predáva aj u nás

Honda uvádza na slovenský trh novú generáciu modelu HR-V. Základným výbavovým stupňom je výbava Elegance, cena ktorej začína od 26 990 eur, a ktorej súčasťou sú LED svetlomety, vyhrievané predné sedadlá, 18” zliatinové kolesá a bezproblémové pripojenie smartfónu ako štandard. Okrem toho sú v ponuke ešte výbavové stupne Advance za 29 490 eur a Advance Style od 31 990 eur.

O pohon modelu sa stará hydridná jednotka e:HEV. Disponuje tromi prepínateľnými režimami jazdy (elektrický, hybridný a režim spaľovacieho motora), ktoré sa vyberajú automaticky podľa prevládajúcich jazdných podmienok. Pre vyššiu efektivitu sa model HR-V rozbieha v elektrickom režime a plynule prechádza do hybridného režimu, zatiaľ čo benzínový motor sa používa na jazdu vo vyšších rýchlostiach a pri konštantných otáčkach.

Hybridná jednotka sa skladá z dvojice elektromotorov (len jeden slúži priamo na pohon) a benzínového motora 1,5 l i-VTEC s výkonom 96 kW a s krútiacim momentom 253 Nm. V hybridnom režime slúži spaľovací motor na výrobu elektrickej energie. Tú následne využíva elektromotor na pohon vozidla.

S predajom novej generácie HR-V na Slovensku začína Honda od dnešného dňa.

Tagy

Pokračovať v čítaní