Autosuv.sk

Novinky SUV

Nová Kia Sportage s plug in hybridným pohonom sa ukázala na Nürburgringu

Novú generáciu Kie Sportage uvidíme v apríli. Motorizácie zdedí z nového Tucsonu, viac podrobností zatiaľ nevieme akurát o plug in hybride.
Nová Kia Sportage s plug in hybridným pohonom sa ukázala na Nürburgringu Youtube CarSpyMedia

Nová generácia Kie Sportage sa už preháňa po bežných cestách aj po okruhoch. Zatiaľ, samozrejme, s poriadnym maskovaním, aby ostal dizajn vozidla utajený až do jeho predstavenia. Nové video zachytáva maskovaný Sportage na okruhu Nürburgring a testy sa pomaly dostávajú do záverečnej fázy. Aj keď nejde o pomalú jazdu, šofér netlačí nový model až na hranicu možností. Na okruhu sa preháňa plug in hybridná verzia. Technické detaily o tomto pohone zatiaľ nepoznáme, v tejto chvíli ním nedisponuje ani nová generácia Hyundaiu Tucson, ktorý je pre Sportage najbližší príbuzný.

Dostane benzín, naftu aj hybrid

Oveľa lepšiu predstavu máme vďaka Tucsonu o ďalších motorizáciách pre Sportage. Spoliehať sa bude na naftový a benzínový motor s objemom 1,6 l, ktoré budú dostupné bez elektrifikácie, ale aj s rôznym stupňom elektrifikácie. Okrem mild hybridu sa tak do ponuky dostanú aj tradičné hybridy. Nová generácia dostane zrejme ostrejší vzhľad s väčšou prednou maskou a hranatejšími svetlami v súlade s momentálnym dizajnovým smerovaním značky. Vzhľad interiéru ostáva záhadou, ale počítať môžeme s digitálnym prístrojovým panelom, novým volantom a novým voličom automatickej prevodovky.

Dočkáme sa dlhšej karosérie?

Hlavným cieľom bude dizajnovo sa odlíšiť od modelu Tucson. Kia to však v súboji so súrodencom a zároveň priamym konkurentom nebude mať ľahké, keďže dizajn Tucsonu je podľa nás na jednej strane vydarený a na druhej strane ťažko prehliadnuteľný. Či sa v tomto smere Sportage súrodencovi vyrovná, alebo ho dokonca prekoná, sa dozvieme v apríli, kedy je naplánované oficiálne predstavenie. Sportage by podľa špekulácií mohol prísť s dvoma rôznymi dĺžkami karosérie. Dlhšia verzia bude určená na trhy, ktoré kladú veľký dôraz na priestor na zadných sedadlách, pravdepodobne pôjde o ázijské a americké trhy. 

 

Tagy

Pokračovať v čítaní