Autosuv.sk

Novinky SUV

Nová Škoda Elroq - čo o nej vieme

Prinášame základné informácie o novej Škode Elroq.
Nová Škoda Elroq - čo o nej vieme

Prvé jazdy na maskovanom prototype elektromobilu Elroq už absolvovali kolegovia z Garaž TV. Video si môžete pozrieť TU! V nasledujúcom texte zhrnieme, čo o novom českom elektromobile vieme.

Zmenšený Enyaq

Technologicky vychádza Elroq z väčšieho modelu Enyaq a stojí na rovnakej platforme MEB. V porovnaní s Enyaqom je Elroq menší, ale má rovnaký rázvor náprav.

Škoda bude ponúkať model Elroq v celkovo štyroch variantoch pohonu: verzia Elroq 50 bude mať batériu s kapacitou 55 kWh a zadnú nápravu bude poháňať elektromotor s výkonom 125 kW. Elroq 60 dostane batériu s kapacitou 63 kWh a elektromotor s výkonom 150 kW, zatiaľ čo verzia Elroq 85 ponúkne batériu s kapacitou 82 kWh a elektromotor s výkonom 210 kW. Rovnakú kapacitu batérie má aj model Elroq 85x, ktorý ponúkne pohon všetkých kolies a výkon 220 kW.

V cykle WLTP ponúkne Elroq dojazd viac ako 560 km na jedno nabitie. A rýchle nabíjanie z 10 % na 80 % je pre všetky varianty otázkou menej ako dvadsiatich ôsmich minút. Nabíjanie doma, napríklad pomocou niektorého z wallboxov Škoda s výkonom až 11 kW, môže pri najvyššom výkone podľa prevedenia trvať 5,5 až 8 hodín.

Nový dizajn Modern Solid

Elroq je prvým vozidlom značky, ktoré prináša úplne nový dizajnový štýl Modern Solid. Charakteristickým prvkom nového jazyka je napríklad nová maska chladiča Tech Deck Face, ktorá v sebe skrýva radar a prednú kameru

Svetlomety už v základnej verzii využívajú technológiu LED a za príplatok budú k dispozícii aj svetlomety LED Matrix s 36 individuálnymi svetelnými segmentami. Novým prvkom je aj nápis Škoda na kapote.

Dizajnový štýl sa prenáša aj do interiéru. Head-up displej má grafiku v štýle novej korporátnej identity značky. Vodič má k dispozícii 5,3-palcový digitálny prístrojový panel a infotainment systém je vybavený 13-palcovým dotykovým displejom. Jednotlivé Design Selections, teda verzie dizajnu interiéru, kladú dôraz na využitie recyklovaných a recyklovateľných materiálov.

Pre batožinu ponúka Elroq 470 litrov priestoru, pričom po sklopení zadných sedadiel je k dispozícii až 1 580 litrov batožinového priestoru. Vozidlo opäť ponúkne celý rad Simply Clever prvkov a rovnako tak inteligentné úložné priestory s objemom až 48 litrov.

Na želanie k ním môže pribudnúť nové vrecko na uloženie nabíjacieho kábla alebo nastaviteľná polica pre batožinový priestor. Zaujímavou novinkou je QR kód, ktorý zákazníka navedie na prehľad výbavy a dostupných funkcií jeho vozidla a umožní mu pozrieť si videonávod na používanie niektorých inteligentných riešení vozidla.

Vylepšené asistenčné systémy

Medzi novinky patrí napríklad využívanie údajov z cloudu pre lepšie fungovanie systému Travel Assist alebo pokročilé funkcie uľahčujúce parkovanie. Elroq bude napríklad ponúkať vzdialené parkovanie a trénované parkovanie.

Druhá menovaná funkcia umožňuje vodičovi naučiť vozidlo parkovať na piatich miestach s trasou až do 50 metrov. Manéver na tejto trase môže vozidlo vykonať úplne automaticky, a to aj na diaľku prostredníctvom aplikácie MyŠkoda.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní