Autosuv.sk

Novinky SUV

Nová značka Aehra chystá drahé SUV

Nové elektrické SUV bude porovnateľné s drahými a luxusnými modelmi. Jeho cena sa pohybuje na úrovni Porsche Taycan, či Mercedes EQS.
Nová značka Aehra chystá drahé SUV

Do automobilového sveta pribudla nová talianska značka Aehra so sídlom v Miláne. Dizajnérom prvých modelov je aj Filippo Perini, bývalý šéfdizajnér Lamborghini. Aj to naznačuje, že môžeme očakávať športovo tvarované modely.

Prvým z nich bude elektrické SUV, ktorého prvé obrázky si môžete pozrieť v článku. Okrem štvorice očí - svetiel vpredu aj vzadu zaujalo otváraním dverí. Predné dvere pripomínajú Mercedes Gullwing, zadné dvere zas možno podľa spôsobu otvárania označiť výrazom "motýlie".

O samotnom vozidle zatiaľ nič nevieme, aspoň niečo naznačil Hazim Nada, zakladateľ a šéf automobilky.

"Máme v hlave cenové rozpätie, takže sa zameriavame na vysokú prémiu, 160 000 až 180 000 USD, takže za túto cenu samozrejme máte Porsche Taycan, Lucid Air, Mercedes EQS, ale nie sme podobní týmto produktom. Sme dosť transverzálni, pokiaľ ide o trhy, ktoré chceme dosiahnuť. Nemáme žiadne konkrétne kritérium," povedal Nada pre Auto Express.

Z jeho slov vyplýva, že modely novej značky budú drahé, ale zároveň Aehra zvolí iný prístup ako etablované prémiové značky. Čo presne to znamená, sa dozvieme už v októbri, keď spoznáme nové SUV. Budúci rok by mal ponuku značky Aehra rozšíriť sedan a v roku 2025 aj športový model.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní