Autosuv.sk

Novinky SUV

Nové Isuzu D-Max je už v predaji

Pickup D-Max dostal viaceré vylepšenia a agresívnejší dizajn. Vo výbave nechýbajú asistenčné systémy ani nový stredový airbag, ktorý mu pomohol k zisku piatich hviezdičiek v testoch bezpečnosti.
Nové Isuzu D-Max je už v predaji

Nové Isuzu D-Max absolvovalo svoju premiéru ešte na jeseň roku 2019. Na slovenský trh sa dostalo až koncom uplynulého roku 2020. Nový pickup sa môže pochváliť viacerými vylepšeniami, zástupom asistenčných systémov aj novým centrálnym airbagom. Aj vďaka týmto prvkom získalo v hodnotení bezpečnosti Euro NCAP maximálny počet 5 hviezdičiek.

Vynovený interiér

Nový D-Max sa môže najmä v prednej časti pochváliť agresívnejším vzhľadom. Pomáha si masívnou prednou maskou a výrazným nárazníkom. Najväčší rozdiel v porovnaní s predchodcom je v interiéri. Pickup dostal novú palubnú dosku, nový infotainment a vďaka mäkkým materiálom pôsobí skôr ako osobné auto a nie pracovný pickup pre frimy a živnostníkov.

O pohon sa postará nový naftový motor s objemom 1,9 l. Produkuje výkon 120 kW a krútiaci moment 360 Nm. Viacere časti motora sú nové, vrátane elektronicky riadeného turbodúchadla. V porovnaní s predchodcom má byť účinnejší a tichší. Spolupracovať môže so 6-stupňovou automatickou alebo 6-stupňovou manuálnou prevodovkou.

Lepší v teréne

Isuzu sľubuje aj lepšie schopnosti v teréne. Model 4x4 ťaží z pevnejšieho a ľahšieho jednodielneho hliníkového kardanového hriadeľa, ktorý prenáša pohon na zadný diferenciál. Ten je teraz vybavený elektromagnetickou uzávierkou pre konštantnú trakciu v teréne. Hĺbka brodivosti bola zvýšená na 800 mm. Zlepšenie z hľadiska správania, komfortu a ovládateľnosti úplne nového modelu D-Max bolo dosiahnuté úplným prepracovaním zavesenia kolies. Zvýšilo sa maximálne prípustné zaťaženie prednej nápravy na 1450 kg a optimalizovaná bola geometria podvozku.  

Za týmto účelom bolo inštalované nové zavesenie kolies s dvojitými hornými priečnymi ramenami, silnejšími stabilizátormi. V porovnaní s predchádzajúcim modelom bol navyše zvýšený celkový zdvih pružiny zadného zavesenia o 30 mm. Nové Isuzu D-Max je k dispozícii v troch verziách Single Cab, Space Cab a Double Cab. Odporúčaná cena pre jednotlivé typy karosérie štartuje na sumách 26 990 eur, 31 190 eur a 32 050 eur.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní