Autosuv.sk

Novinky SUV

Nové Maserati Grecale je mladším bratom Levante a konkurentom pre BMW X3

Maserati Grecale sa ukazuje na prvých fotografiách. Okrem výkonnej verzie príde na trh aj ako elektromobil.
Nové Maserati Grecale je mladším bratom Levante a konkurentom pre BMW X3

Predstavenie nového SUV Grecale je už blízko. Svedčia o tom prvé (aj keď rozmazané) zverejnené fotky. Grecale je menším bratom modelu Levante a konkurovať bude vozidlám ako Porsche Macan, BMW X3, či Mercedes GLC. Maserati zatiaľ drží podrobnosti o novom SUV v tajnosti a vychádzať môžeme zatiaľ iba z oficiálne nepotvrdených informácií.

Grecale by si podľa nich mohlo požičať časť techniky z modelu Alfa Romeo Stelvio. Podvozkom a jazdnými vlastnosťami tak určite pôjde o zaujímavé auto. V prípade motorov sa Maserati spoľahne na vlastnú techniku. Pod kapotu Grecale sa tak zrejme dostane prepĺňaný motor 3,0 l V6 zo superauta Maserati MC20. Ak sa tak stane, tak v SUV bude jeho výkon presahujúci 600 k určite znížený.

Výkonný šesťvalec však rozhodne nebude jedinou alternatívou pre Grecale. O pohon sa postarajú aj slabšie elektrifikované benzínové jednotky. Chýbať nebude ani čisto elektrický pohon, o ňom však zatiaľ veľa nevieme. Z prvých správ je jasné, že Grecale bude vynikať výkonom a jazdnými vlastnosťami, už skôr však predstavitelia značky avizovali, že nové SUV bude vynikať aj v iných oblastiach. Má ísť o najpraktickejšie SUV vo svojej triede a zároveň luxusné. Ofenzíva SUV značky Maserati sa modelom Grecale neskončí. Cieľom talianskeho výrobcu je už v roku 2025 predávať 70 % SUV z celkového počtu predaných vozidiel. Oficiálna premiéra Maserati Grecale sa uskutoční koncom tohto roka.

Zdroj: Maserati a AutoExpress

Tagy

Pokračovať v čítaní