Autosuv.sk

Novinky SUV

Nové Maserati Grecale cerí zuby na Porsche Macan

V ponuke bude štvorvalec, výkonný šesťvalec a neskôr pribudne aj elektrická verzia.
Nové Maserati Grecale cerí zuby na Porsche Macan

Po odklade, spôsobenom nedostatkom čipov, dnes Maserati oficiálne predstavilo svoje nové SUV Grecale. Veľkosťou je porovnateľné so sesterským modelom Alfa Romeo Stelvio, ale v rámci trhu mieri vyššie na výkonné a luxusné autá, konkrétne na Porsche Macan.

Motory

Grecale prichádza na trh v troch verziách, ktoré neskôr doplní ešte čisto elektrický model. Základnou verziou je Grecale GT s mild hybridným benzínovým štvorvalcom s výkonom 224 kW a krútiacim momentom 450 Nm. Rovnaký krútiaci moment s rovnakým motorom ponúka aj Grecale Modena, výkon bol však v tomto prípade zdvihnutý na 246 kW.

Vrcholnú pozíciu obsadí Grecale Trofeo (žltý model na fotkách) s benzínovým V6 motorom Nettuno zo športového modelu MC20. Trojliter produkuje výkon 395 kW a Trofeo vďaka nemu vystrelí na rýchlosť 100 km/h v priebehu 3,8 s. Maximálna rýchlosť je 285 km/h.

Trofeo bude štandardne dodávané so vzduchovým podvozkom, v prípade ostatných verzií bude súčasťou príplatkovej výbavy. V roku 2025 ponuku ešte rozšíri elektrické Grecale Folgore, na detaily o jeho pohone si musíme počkať, ale neprekvapilo by nás, keby parametrami prekonalo Trofeo,

Interiér

Vo vnútri v kabíne patrí medzi výnimočné prvky tradičný ciferník Maserati. Prvýkrát je digitálny a vďaka hlasovému ovládaniu sa má premeniť na skutočného pomocníka v aute. Aj tento detail ukazuje, že Grecale prináša novší a modernejší interiér, ako sme v jeho prípade zvyknutí. Nájdeme tu menej tlačidiel, väčšiu lakťovú opierku, hlavným prvkom sú však rozmerné displeje.

Šofér má k dispozícii digitálny prístrojový panel, 12-3-palcový displej infotainmentu a ďalšiu dotykovú plochu na ovládanie klimatizácie. Farba interiéru a použité materiály sa líšia v závislosti od verzie. S predajom začne Maserati v druhej polovici tohto roku.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní