Autosuv.sk

Novinky SUV

Nové Mitsubishi ASX príde v roku 2023, bude menšie

Mitsubishi potvrdilo príchod nového ASX začiatkom roku 2023. Staré ASX už bolo stiahnuté z predaja.
Nové Mitsubishi ASX príde v roku 2023, bude menšie Mitsubishi ASX (2012)

V Európe patria modely, ktoré sú viac ako 10 rokov na trhu bez obmeny generácií raritou. Štandardná dĺžka životného cyklu sa pohybuje okolo 7 až 8 rokov. Výnimkou bolo napríklad Mitsubishi ASX. Na trh prišlo v roku 2010 a na Slovensku sa predávalo prakticky doteraz.

Japonský výrobca bude mať teraz v ponuke svojich modelov veľkú dieru po svojom úspešnom crossoveri. Po turbulentných časoch s ekonomickými problémami sa Mitsubishi nakoniec rozhodlo ostať v Európe. Príchod nových modelov však nie je okamžitý a na nástupcu modelu ASX si počkáme do roku 2023.

"Pozitivne je, že nové ASX se objaví na začiatku roku 2023,“ uviedol pre portál Auto.cz Marek Vodička, PR manažér českého zastúpenia značky. Už skôr Mitsubishi prezradilo, že v roku 2023 začne ponúkať dva nešpecifikované modely, ktoré budú vychádzať z existujúcich modelov Renault. Vyrábať sa budú vo fabrikách francúzskeho výrobcu.

Mitsubishi ASX (2019)

Oficiálne dnes nič viac nevieme, ale môžeme predpokladať, že jedným z týchto dvoch vozidiel by mohlo byť práve nové ASX. Zrejme by šlo o dvojičku k modelu Captur, čo by znamenalo menšie rozmery. Druhým vozidlom by zas mohla byť nová generácia mestského vozidla Space Star, vychádzajúca z Renaultu Clio.

Otázkou je, či si nové modely Mitsubishi vyrobené vo Francúzsku zachovajú svoju identitu a svoj dizajn, alebo pôjde o úplne totožné modely s Renaultom, len s iným znakom na kapote. V dnešnej dobe by nebola prekvapením ani druhá lacnejšia možnosť. Príkladom je nová Mazda 2, ktorá je vernou kópiu Toyoty Yaris.

Tagy

Pokračovať v čítaní