Autosuv.sk

Novinky SUV

Nové SUV Smart #1 znamená elektrický reštart značky

Nový crossover bude väčší, ako sme v prípade Smartu zvyknutí a bude konkurenciou napríklad pre Peugeot e-2008.
Nové SUV Smart #1 znamená elektrický reštart značky Smart

Smart potvrdil názov svojho nového elektrického crossoveru a ukázal fotografie z jeho zimných testov. Nový model a jeho názov predznamenal Concept #1, ktorý nám Smart ukázal minulý rok na autosalóne v Mníchove.

Po novom budú práve čísla označovať nové modely Smartu a v budúcnosti tak môžeme očakávať príchod modelu #2. Smart sa sústredil pri vývoji nového elektromobilu na aerodynamiku. Práve aerodynamika je pre elektromobily kľúčová a jej testovanie prebiehalo v China Automotive Engineering Research Institute.

Smart #1 má koeficient odporu vzduchu 0,29, čo je podľa Smartu výborný výsledok obzvlášť pri porovnaní podobne veľkých SUV. Inžinieri si pri vylepšovaní aerodynamiky pomohli skrytím kľučiek dverí aj aktívnou klapkou v prednej maske.

Zatiaľ sme sa nedozvedeli žiadne oficiálne informácie o pohone. Platforma, na ktorej je nový Smart postavený, však umožňuje jednomotorové aj dvojmotorové riešenie a kapacita batérie sa môže pohybovať od 58 do 100 kWh.

Predpokladáme, že Smart príde len s jedným elektromotorom a so "strednou" kapacitou batérie, čo by mohlo znamenať dojazd cez 300 km. Nový elektromobil je o niečo väčší, ako sme v prípade tejto značky zvyknutí a mal by konkurovať napríklad Peugeotu e-2008. Výrobu nového modelu plánuje Smart odštartovať niekedy v druhej polovici roku 2022.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní