Autosuv.sk

Novinky SUV

Výkonné Audi SQ2 dostalo modernejší vzhľad, motorizácia sa nezmenila

Audi SQ2 dostalo novší dizajn vpredu aj vzadu. V interiéri sa zmenilo minimálne a naďalej sa spolieha na výkonný benzínový dvojliter.
Výkonné Audi SQ2 dostalo modernejší vzhľad, motorizácia sa nezmenila

Audi modernizovalo svoje malé ostré SUV SQ2, ktoré tak kráča v stopách civilnejšieho súrodenca Q2. Na pohone sa nič nezmenilo a model SQ2 sa naďalej bude spoliehať na benzínový motor 2,0 TFSI s výkonom 221 kW a s maximálnym krútiacim momentom 400 Nm, ktorý je dostupný v poriadne širokom pásme otáčok od 2 000 do 5 300. Turbom prepĺňaný motor je spojený so 7-stupňovou dvojspojkovou prevodovkou S tronic a poháňa kolesá oboch náprav. Na 100 km/h zrýchli už za 4,9 s.

Nové svetlá a upravený vzhľad

Dizajn vozidla prešiel miernou úpravou. V štandardnej výbave sú zahrnuté nové LED svetlá, za príplatok ponúka Audi Matrix LED svetlá. Výraznejšie zmenená je maska chladiča a nový je aj predný nárazník so širšími otvormi pre nasávanie vzduchu. Vzadu sa zmeny dotkli identických častí. Nové sú svetlá, upravený je nárazník s novým difúzorom, v ktorom sú zabudované dve dvojité koncovky výfuku. 

V interiéri sú väčšie obrazovky

Interiér sa od predchodcu prakticky nijako nelíši. Rozšírená je ponuka materiálov a tu sa viditeľné zmeny končia. Pozorné oko si môže všimnúť, že dotykový displej je s uhlopriečkou 8,3-palca o chlp väčší. Digitálny prístrojový panel s uhlopriečkou 12,3-palca bol dostupný aj v prípade predchodcu, dnes je však súčasťou štandardnej výbavy.

Asistenčné systémy

Asistenčné systémy patria dnes medzi najrýchlejšie sa vylepšujúce prvky. S každou modernizáciou prichádzajú nové, alebo aspoň vylepšené systémy a platí to aj pre malé autá. Audi SQ2 sa môže pochváliť tradičným sledovaním slepého uhla, kontrolou premávky za vozidlom pri cúvaní a novým adaptívnym tempomatom, ktorý nielen brzdí a pridáva, ale aj točí volantom. Audi SQ2 dokáže týmto spôsobom čiastočne odbremeniť šoféra na diaľnici. S predajom sa začne vo veľmi krátkom čase a prvé vozidlá sa dostanú k novým majiteľom začiatkom budúceho roka. Cena Audi SQ2 v Nemecku bude štartovať na sume 45 700 eur.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní