Autosuv.sk

Novinky SUV

Nový Citroen C3 prichádza aj so spaľovacím motorom

Po elektrickej verzii nám Citroen predstavil model so spaľovacím motorom.
Nový Citroen C3 prichádza aj so spaľovacím motorom

Citroen nám svoj nový elektrický model ë-C3 predstavil na jeseň roku 2023. Už vtedy avizoval, že okrem elektrických verzií sa dočkáme aj modelu so spaľovacím motorom. Na trh príde s dvojicou motorizácii, zároveň bude v súlade s očakávaním lacnejší.

Kým cena elektromobilu bude začínať od 23 300 eur, model so spaľovacím motorom má odporúčanú cenu 14 990 eur. Pre úplnosť treba ešte dodať, že v roku 2025 by mala prísť na trh lacnejšia verzia elektrického modelu s menšou batériou a s nižším dojazdom. V tomto prípade avizuje Citroen cenovku 19 990 eur.

Za najnižšiu cenu 14 990 eur ponúkne Citroen vozidlo s benzínovým motorom 1,2 l Turbo, ktorý bude spolupracovať so 6-stupňovou manuálnou prevodovkou. Tento trojvalec prešiel viacerými vylepšeniami a v modeli C3 ponúkne maximálny výkon 74 kW. Prvé kusy sa na cestách objavia v lete.

O niečo neskôr príde model C3 HYBRID 100. Cenu v tomto prípade nepoznáme, ale základné technické údaje áno. Za názvom HYBRID 100 sa v skutočnosti schováva "mierne hybridný pohon" (mild hybrid) pracujúci s napätím 48 V. Trojvalcový spaľovací motor s výkonom 75 kW spolupracuje s elektrifikovanou 6-stupňovou dvojspojkovou prevodovkou. V nej je integrovaný malý elektromotor s výkonom 21 kW.

Tagy

Pokračovať v čítaní