Autosuv.sk

Novinky SUV

Nový elektromobil MG4 Electric príde na trh už tento rok

Britská značka rozšíri svoju ponuku o nový elektromobil, určený je pre Európu.
Nový elektromobil MG4 Electric príde na trh už tento rok

Automobilka MG len pred pár dňami ohlásila vstup na slovenský trh, kde na začiatku ponúkne modely ZS a EHS. Popritom však už predstavila aj nový model MG4 Electric, ktorý v súčasnosti podstupuje sériu vytrvalostných testov, v rámci ktorých najazdí 120 000 km.

S dĺžkou 4 287 mm by sme nový elektromobil mohli zaradiť približne uprostred medzi modely Škoda Kamiq a Škoda Karoq. Novinka bude postavená na platforme MSP, ktorú vyvinula materská spoločnosť SAIC Motor pôvodne pre potreby čínskeho trhu. Platforma MSP umožňuje postaviť vozidlá s rázvorom od 2 650 do 3 100 mm.

Batérie One Pack, používané spolu s platformou MSP, môžu mať teoreticky kapacitu od 40 kWh do 150 kWh. Minimálna dosiahnuteľná výška batérie je 110 mm, ide tak o veľmi tenkú batériu. V minulom roku sa s rovnakou hrúbkou chválil Renault vo svojom elektrickom Mégane E-Tech, a podľa jeho slov išlo v tom období o najtenšiu batériu na trhu.

Rovnako tenkú batériu dostane aj MG4 Electric. K dispozícii budú dve verzie s kapacitou 51 kWh a s kapacitou 64 kWh. Dojazd sa bude v závislosti od použitej batérie pohybovať okolo 350 až 450 km podľa WLTP.

Väčšia batéria bude spojená s elektromotorom na zadnej náprave s výkonom 150 kW. V prípade slabšej batérie bude výkon elektromotora 125 kW. V pláne sú aj ďalšie varianty s pohonom všetkých kolies. Uvedenie nového modelu na trh sa uskutoční v závere roku 2022.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní