Autosuv.sk

Novinky SUV

Nový Hyundai Kona je väčší a má výrazný dizajn

Dizajnéri najskôr navrhli elektrickú verziu, a potom jej prispôsobili aj hybridný model.
Nový Hyundai Kona je väčší a má výrazný dizajn

Hyundai Kona prvej generácie sa s príchodom modelu Bayon ocitol vo svojej druhej polovici životného cyklu v netradičnej pozícii, keď mu veľkosťou konkuroval model vlastnej značky. Druhá generácia Kony sa rozmermi posunie o úroveň vyššie a lepšie vyplní medzeru medzi Bayonom a Tucsonom.

Ak porovnáme elektrické varianty, tak medzigeneračný rozdiel v dĺžke bude 150 mm, v šírke 25 mm a o 60 mm bude dlhší aj rázvor náprav. Všetko sa to určite prejaví aj v priestore pre posádku.

Dizajnérsky tím značky Hyundai najskôr navrhol elektrický variant, ale k dispozícii budú aj hybridy či športovejšie sa tváriace modely N Line. Poznávacím znakom novej generácie budú LED pásiky vpredu aj vzadu, ktoré sa tiahnu cez celú šírku vozidla. Na bokoch môžeme vidieť výrazné línie v podobnom štýle, ako má Hyundai Tucson.

Vo vnútri sa môže minimálne elektrická Kona pochváliť veľkým priestorom s rovnou podlahou. Pred vodičom sú na palubnej doske položené dva displeje, každý s uhlopriečkou 12,3 palca. Ovládač prevodovky sa presunul zo stredovej konzoly za volant.

V tejto chvíli Hyundai neprezradil žiadne podrobnejšie informácie o pohone a postupne sa dozvieme viac podrobností v nasledujúcich mesiacoch.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní