Autosuv

Novinky SUV

Nový Hyundai Santa Fe dostal slovenské ceny

Na začiatku predaja je k dispozícii naftová a hybridná motorizácia, neskôr pribudne plug in hybrid.
Nový Hyundai Santa Fe dostal slovenské ceny

O modernizácii Hyundaiu Santa Fe sme sa dozvedeli už začiatkom leta. Najväčšie SUV značky Hyundai v Európe sa však do predaja dostáva až teraz a na Slovensku sa objaví na prelome rokov. Santa Fe prešlo na pomery faceliftu výraznými zmenami. Spoznáme ho podľa širokej prednej masky a z diaľky na seba upozorní denným svietením v tvare písmena T. Výrazne zmenený je aj interiér s prepracovaným stredovým tunelom a novými displejmi.

Výlučne s pohonom všetkých kolies

Na Slovensku bude na začiatku predaja k dispozícii s dvoma motorizáciami a výlučne s pohonom všetkých kolies. V ponuke nechýba naftový motor 2,2 CRDi Smartstream s výkonom 148 kW, ktorý spolupracuje s 8-stupňovou dvojspojkovou prevodovkou DCT. Ponuku dopĺňa benzínový hybrid 1,6 T-GDi s celkovým výkonom 169 kW. Hybridná jednotka je spojená so 6-stupňovou automatickou prevodovkou.

Dva stupne výbavy

Obe motorizácie budú ponúkané v dvoch stupňoch výbavy Elegance a Premium. Výbava je vopred do veľkej miery predkonfigurovaná a priplatiť si možno len niekoľko prvkov ako metalický lak, panoramatické strešné okno a 7-miestne prevedenie. Vo vyššej výbave Premium si možno ešte objednať navyše Luxury Pack za 2 500 eur. Obsahuje takmer výlučne prvky pre "potešenie oka". Kvalitnejšie a luxusnejšie materiály však dopĺňajú aj dva funkčné prvky - asistent na predchádzanie kolíziám pri parkovaní a diaľkový inteligentný parkovací systém. V prvej polovici roka ponuku rozšíri aj plug in hybridná verzia. Nový Hyundai Santa Fe štartuje na cene 41 390 eur.

Cenník diesel

Cenník hybrid 

Pokračovať v čítaní