Autosuv.sk

Novinky SUV

Nový Lexus RX s tromi hybridmi na výber?

Tento rok by sme mali spoznať ďalšiu generáciu tohto SUV Lexus RX. Najnovšie správy hovoria, že na výber budú až tri hybridné pohony. Čo môžeme očakávať?
Nový Lexus RX s tromi hybridmi na výber?

Ako informoval austrálsky portál CarExpert s odvolaním sa na japonské weby Creative311 a MagX, nový Lexus RX bude na výber s tromi hybridnými jednotkami. Na vrchole ponuky je systém 500h s 2,4-litrovým preplňovaným motorom.

Príde aj plug in hybrid

Druhou pohonnou jednotkou bude plug-in hybrid s 2,5-litrovým atmosférickým motorom. Pravdepodobne pôjde o systém veľmi podobný, ako je použitý v novom Lexuse NX 450+. Naznačuje to aj názov – Lexus RX s týmto agregátom má rovnako ako NX so zástrčkou opustiť fabriku s nápisom 450h+ na dverách batožinového priestoru.

Podľa japonských médií bude tretím hybridom v zostave nového Lexusu RX plne hybridný 350h aj s atmosférickým 2,5-litrovým motorom. Každý z vyššie uvedených systémov má byť založený na motore so štyrmi valcami usporiadanými v rade.

Bližšie parametre a výkon spomínaných pohonov zatiaľ nie sú známe. Možnosť porovnávať nám však dáva spomínaný Lexus NX. Menší brat modelu RX 450h+ má výkon 309 koní a na stovku zrýchli za impozantných 6,3 s a navyše ponúka elektrický dojazd až 98 km. NX 350h produkuje 243 k a vo verzii s pohonom všetkých kolies zrýchli na 100 km/h za 7,7 s.

Médiá sa sústreďujú na hybridné systémy, no nič nenasvedčuje tomu, že by sa Japonci v novom Lexuse RX chystali definitívne vzdať konvenčných spaľovacích motorov. Verzia 350, dostupná napríklad v Spojených štátoch, však pravdepodobne dostane nový motor – preplňovaný R4 2,4. V novom NX tento pohon produkuje okolo 279 koní.

Premiéra sa blíži

Nový Lexus RX sa bude od svojho predchodcu výrazne líšiť nielen pohonným ústrojenstvom. Výrobca z krajiny vychádzajúceho slnka s najväčšou pravdepodobnosťou použije aj novú platformu GA-K, ktorá poskytne väčšiu tuhosť karosérie, spoľahlivejšiu ovládateľnosť a priestrannejší interiér. Môžeme tiež očakávať dlhý zoznam vylepšených asistenčných systémov vodiča a kompletne prepracovaný interiér s novým multimediálnym systémom.

Hovoríme o novej modelovej generácii, takže zmeny sa nepochybne budú týkať aj štylistiky exteriéru. Priečny svetelný pás na zadnej časti auta a sprievodný nápis LEXUS na mieste oválneho loga značky sú takmer isté.

Ako bude nový Lexus RX vyzerať naozaj, by sme sa mali dozvedieť už čoskoro. Podľa aktuálnych správ má ďalšia – už piata – generácia SUV Lexus debutovať v druhej polovici tohto roka a v predaji ju môžeme očakávať v roku 2023.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní