Autosuv.sk

Novinky SUV

Nový Mercedes CLA ponúkne elektrický dojazd 750 km

Nemecký výrobca zatiaľ ukázal len koncept, ale o rok už príde s takmer identickým sériovým modelom.
Nový Mercedes CLA ponúkne elektrický dojazd 750 km

Mercedes predstavil nový koncept CLA, ktorý nám ukazuje blízku budúcnosť. Sériový nástupca sa od konceptu odlíši minimálne a na cesty sa dostane niekedy koncom roku 2024. Nová generácia CLA dizajnom nadväzuje na svojho predchodcu.

Zásadným rozdielom je akurát dizajn prednej časti, prispôsobený elektrickej budúcnosti. Vozidlo je prvým zo štyroch plánovaných modelov, postavených na platforme MMA. Okrem elektrického pohonu budú na vybraných trhoch k dispozícii aj verzie so spaľovacím motorom.

Samotný koncept sa spolieha na elektromotor s výkonom 175 kW, ktorý prostredníctvom 2-stupňovej prevodovky poháňa kolesá zadnej nápravy. Dojazd vozidla je až 750 km a CLA zaň vďačí najmä nízkej spotrebe 12 kWh/100 km. 800 V palubný systém umožní nabíjať batériu výkonom až 250 kW a za 15 minút tak teoreticky predĺžiť dojazd o 400 km.

V pláne je aj lacnejšia verzia s výkonom 150 kW a v priebehu roku 2025 aj výkonná dvojmotorová AMG verzia s výkonom 400 kW a s pohonom všetkých kolies. Na výber budú aj batérie s rôznou kapacitou a rôznym chemickým zložením. Samozrejmosťou je aj napájanie spotrebičov, či domácnosti z vozidla. Vo vnútri zaujme CLA zobrazovacou plochou cez celú šírku palubnej dosky.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní