Autosuv.sk

Novinky SUV

BMX X8 bude super luxusné veľké SUV

Nový model X8 by sa mal dostať na vrchol pyramídy v hierarchii bavorskej značky.
BMX X8 bude super luxusné veľké SUV Youtube - Automotive Mike

Nové BMW X8 sa objavuje často na okruhu Nürburgring. Maskované prototypy naznačujú jeho skorý príchod na trh, stať by sa tak malo v priebehu roku 2022. Podľa názvu by malo ísť o väčšieho brata k modelom X4 a X6, postaveného na technike 7-miestneho SUV X7. Prvé fotografie však naznačujú, že nepôjde o typické SUV kupé. Strecha prototypu síce smerom dozadu klesá, ale miernejšie ako v prípade BMW X6.

Nové BMW X8 by sa malo postaviť na aboslútny vrchol pyramídy v rámci BMW. Pôjde o luxusný model s cenou začínajúcou niekde okolo 140 000 eur. V súčasnosti sa hovorí o dvoch verziách - švormiestnej a päťmiestnej. Práve menší počet sedadiel vo veľkom SUV ukazuje jeho zameranie na priestor a komfort posádky. V podstate pôjde o veľkú limuzínu, akurát s tvarmi SUV. Štvormiestne sedenie využíva BMW aj v BMW radu 7.

Pod kapotu by sa mohol dostať plug in hybridný pohon. Práve to je spôsob, ako pri prísnych emisných limitoch dostať na trh ešte väčšie SUV. Navyše vyššia cena plug in hybridného pohonu sa pri takomto veľkom a luxusnom aute ľahko stratí.

Pod kapotu by sa mohol teda dostať benzínový šesťvalcový motor, spolupracujúci s elektromotorom. Celkový výkon sústavy bude určite vysoký, očakávať môžeme "plus mínus" 400 k. S veľkou pravdepodobnosťou je v pláne aj športová verzia X8 M, keďže si BMW toto označenie patentovalo. Vzhľad prototypu si môžete pozrieť na nasledujúcom videu z okruhu Nürburgring.

Zdroj: AutoExpress

Tagy

Pokračovať v čítaní