Autosuv.sk

Novinky SUV

Nový Qashqai, X-Trail a elektrický crossover. Nissan pripravuje silnú ofenzívu.

Japonci chystajú predstavenie svojich najdôležitejších SUV modelov, ale dočkáme sa aj úplne nového elektrického crossveru a lacný veru nebude.
Nový Qashqai, X-Trail a elektrický crossover. Nissan pripravuje silnú ofenzívu.

Japonci chystajú predstavenie svojich najdôležitejších SUV modelov, ale dočkáme sa aj úplne nového elektrického crossveru a lacný veru nebude.

Nissan sa v priebehu najbližších 2 rokov stane automobilkou s najnovším portfóliom áut, ponúkaných v Európe. V poslednom období prišiel na trh s novou Microu, elektrickým Leafom a na jeseň predstavil druhú generáciu crossoveru Juke, ktorý si zachoval extravagantný vzhľad.

V priebehu najbližších 18 mesiacov sa dočkáme novej generácie SUV Qashqai a X-Trail, pre portál Autonews Europe to potvrdil Gianluca de Ficchy, šéf Nissan Europe. Ako prvý by mal prísť na trh X-Trail v priebehu najbližších šiestich mesiacov. V septembri príde Qashqai. Pre Japoncov ide o mimoriadne dôležité a v Európe najpredávanejšie auto značky Nissan. Zdroj z prostredia automobilky pre Autonews Europe potvrdil, že naftové motory už v novom Qashqaii nenájdeme. Namiesto nich sa do ponuky dostanú hybridné a plug-in hybridné jednotky, o ktorých sme informovali nedávno. Vzhľad nového Qashqaia predznamenáva koncept IMQ (viď. galéria nižšie). Vidieť sme ho mohli tento rok v Ženeve.

Veľkou novinkou bude aj nový elektrický crossover. Názov modelu zatiaľ nepoznáme, vychádzať bude z konceptu Ariya (viď. galéria). Oficiálne predstavenie je naplánované približne na prelome rokov 2020/2021. Elektromobil bude vybavený súborom moderných asistenčných systémov ProPilot 2.0, ktorý umožní jazdu po diaľnici v rámci jedného pruhu bez toho, aby musel mať vodič ruky na volante. Stále však bude musieť sledovať cestu a Nissan bude jeho bdelosť neustále monitorovať. Japonci začali tento systém už využívať na domácom trhu v modeli Skyline. Podrobnejšie sme o tom informovali v staršom článku.

Nový elektrický crossover nebude patriť medzi lacné autá. Už teraz s výrazným predstihom potvrdil zdroj z Nissanu cenovú hladinu medzi 50 000 až 70 000 eur. Na základe toho môžeme predpokladať, že pôjde o konkurenta pre Ford Mustang Mach E.

Nissan Ariya a Nissan IMQ (14 obrázkov v galérii)

Tagy

Pokračovať v čítaní