Autosuv.sk

Novinky SUV

Nový Range Rover dostane motor V8 z BMW

Nová platforma umožní aj príchod čisto elektrickej verzie.
Nový Range Rover dostane motor V8 z BMW

Jaguar Land Rover ukázal rozmazanú fotografiu nového Range Roveru a láka ňou na jeho predstavenie, ktoré sa uskutoční o týždeň. Fotografia nám neodhaľuje detaily dizajnu, prezrádza však základný tvar auta a ten ostáva nezmenený. Určite sa viac zmení pod povrchom.

Konkurent pre BMW X7 či Mercedes GLS bude postavený na novej platforme MLA Flex, ktorá mu umožní využiť spaľovacie motory, plug in hybridy aj čisto elektrický pohon. Na elektrickú verziu Range Roveru si zrejme počkáme dlhšie, prísť na trh by mohol približne o dva roky.

Na vrchole ponuky už nebude stáť motor V8 s objemom 5,0 l. Briti si tentokrát vrcholnú motorizáciu požičajú od konkurencie z Nemecka. O pohon sa totiž postará osemvalec BMW s objemom 4,4 l s výkonom, prekračujúcim 423 kW. Tento výkon dosahuje starší motor napríklad v špeciálnej edícii Range Roveru Sport SVR Ultimate. V ponuke naďalej ostanú naftové šesťvalce s mild hybridnou technikou.

Pri predstavení počas budúceho týždňa sa dozvieme ďalšie podrobnosti. Jaguar Land Rover by mal hneď spustiť aj objednávky, prvé kusy sa k novým majiteľom dostanú zrejme najskôr na jar 2022.

Tagy

Pokračovať v čítaní