Autosuv.sk

Novinky SUV

Nový Santa Cruz nie je typický pickup, ale skôr SUV s otvoreným kufrom

Hyundai Santa Cruz spája svet SUV a pickupov do jedného.
Nový Santa Cruz nie je typický pickup, ale skôr SUV s otvoreným kufrom

Hyundai s novým modelom Santa Cruz skúma nové možnosti trhu. Novinka nie je typickým pickupom ani SUV. Tieto dva rozdielne svety sa pokúsila kórejská značka spojiť dokopy. Nový model Santa Cruz nie je typickým pickupom, určeným pre poľnohospodárov či lesníkov. Skôr ide o SUV, vhodné aj do mesta, ktoré poskytuje niečo navyše v podobe otvorenej ložnej plochy, dlhej 1 270 mm, čím rozhodne nekonkuruje tradičným pickupom.

Predok pripomína Tucson

Poslúžiť môže na prevoz športového vybavenia ako bicykel, či pracovných nástrojov, ktorými by ste si neradi zašpinili koberec v kufri. Hyundai ponúka aj uzamykateľný kryt pre vyššiu bezpečnosť.

Dizajnom prednej časti pripomína nový Tucson, najmä vďaka prednej maske so zabudovaným denným svietením. Podobnosti s Tucsonom môžeme nájsť aj vo vnútri. Santa Cruz navyše ponúka odkladacie priestory pod zadnými sedadlami.

Na výber sú dva motory

Na výber budú dva motory, oba spojené s 8-stupňovou dvojspojkovou prevodovkou poháňajú všetky štyri kolesá. Objem benzínových štvorvalcov je rovnaký - 2,5 l. Slabšia verzia dostane atmosférický motor s výkonom 142 kW a s krútiacim momentom 244 Nm. Silnejší turbom prepĺňaný motor produkuje výkon 20 kW a krútiaci moment 420 Nm.

S výrobou Santa Cruzu sa začne v júni tohto roku v americkom závode v Alabame a na cesty sa dostane následne v lete. O predaji v Európe zatiaľ Hyundai nehovorí a nateraz je potvrdený len predaj v USA. Či sa dostane aj na ďalšie trhy, zatiaľ nevieme.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní